Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Šiaulių ir Klaipėdos kamerinių orkestrų bendras projektas sulaukė įvertinimų iš užsienio

 

Praėjusią vasarą festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ nuskambėjusi koncerto „Bach-Beethoven-Bartulis“ premjera sulaukė ir tarptautinio dėmesio. Ludwig van Beethoven „Trigubo koncerto“ vaizdo įrašu pasidalino „Youtube“ kanalas „Authentic Sound“, turintis daugiau nei 37 000 prenumeratorių ir pasiekiantis didelę, klasikinei muzikai neabejingų, klausytojų auditoriją visame pasaulyje.

 

Po koncerto premjeros šioje platformoje kanalo įkūrėjas Wimas Wintersas surengė ir virtualų pokalbį su idėjos autoriais bei solistais – smuikininku ir Šiaulių kamerinio orkestro vadovu Vilhelmu Čepinskiu, violončelininku ir Klaipėdos kamerinio orkestro vadovu Mindaugu Bačkumi bei fortepijonininku Motiejumi Bazaru.

 

Graži draugystė tarp dviejų didžiųjų miestų kamerinių orkestrų ir idėja surengti tokį koncertą kilo iš noro bendradarbiauti, neužsidaryti, dalintis patirtimi ir žiniomis su kolegomis. Neatsitiktinai parinkta ir vokiečių klasikinės muzikos kompozitoriaus L. V. Beethoven kūryba.

 

„Mes atlikome jo „Trigubą koncertą“ absoliučiai kitaip nei įprasta. Galbūt pirmą kartą po kompozitoriaus mirties buvo atliktas šis genialus jo veikalas, ilgai studijavus rašytines medžiagas. Jose teigiama, jog mes greičiausiai neteisingai interpretuojame Beethoven duotus metronomus. Gali būti, kad kompozitoriaus muziką ir apskritai visą muziką, parašytą iki maždaug 19 a. vidurio, atliekame dukart greičiau. Čia labai nauja tema, labai sudėtinga, kadangi yra nedaug istorinės medžiagos apie tai”, – mintimis apie koncerto programos idėją dalijasi į geriausių pasaulio smuikininkų penkiasdešimtuką įtrauktas virtuozas, Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas V. Čepinskis.

 

„Youtube“ kanalo „Authentic sound“ įkūrėjas belgas Wimas Wintersas – muzikantas ir vienas pagrindinių šios „double beat“ (liet. dvigubas ritmas) teorijos pradininkų. Jis mano, kad daugelis esminių muzikos atlikimo aspektų nėra atrasti.

 

Tam buvo sukurta „Authentic sound“ platforma internete, kur su klausytojais iš viso pasaulio būtų galima dalintis muzikiniais atradimais, pažinti tikrąją kompozitoriaus mintį.

 

Šiame kanale Wimas dalijasi savo aistra muzikologiniuose tyrinėjimuose, siekdamas priartėti kuo arčiau prie tikrosios kompozitoriaus intensijos. Išgirdęs Šiaulių ir Klaipėdos kamerinių orkestrų bei solistų ženkliai lėčiau atliekamo, kaip kad galimai ir norėjo L. V. Beethoven, „Trigubo koncerto“ įrašą, su dideliu džiaugsmu sutiko pasidalinti juo su pasauliu.

 

Vaizdo įrašas sulaukė palaikymo ir teigiamų įvertinimų iš melomanų ir muzikų, gyvenančių įvairiausiuose pasaulio kampeliuose – Rusijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Australijoje, JAV, Suomijoje, Brazilijoje, Kolumbijoje. Dauguma jų džiaugėsi profesionaliu, jausmingu atlikimu ir gyrė už drąsą pasirenkant lėčiau nei įprastai atliekamą L. V. Beethoven „Trigubo koncerto“ versiją, kurios aranžuotę styginių orkestrui parengė V. Čepinskis.

 

Nemaža dalis jų apgailestavo, kad neturėjo galimybės šio koncerto išgirsti gyvai. Po vaizdo įrašo premjeros Šiaulių kamerinio orkestro vadovą pasiekė ir sveikinimai bei geri atsiliepimai iš žinomo kompozitoriaus, pianisto Viačeslavo Ganelino, smuikininko, dirigento, Šveicarijos Lugano konservatorijos profesoriaus Pavel Berman. Laime pirmą kartą išgirsti tokią „Trigubo koncerto“ interpretaciją, europinio lygio atlikimu bei puikia orkestruote džiaugėsi ir „Novosibirsk“ simfoninio orkestro, kamerinio-muzikinio teatro „Teatrum – Nsk“ bei B. T. Štokolovo vardo Kamerovo valstybinės filharmonijos meno vadovas ir dirigentas Igoris Novikovas.

 

„Solistai, smuikas, violončelė ir fortepijonas parodė aukščiausią grojimo ansamblyje lygį. Taip subtiliai ir tiksliai jie perteikė viso kūrinio atmosferą, kad „Bethoveniška“ stilistika pilnai atsispindėjo puikioje šio kūrinio interpretacijoje!”, – pagyrų negailėjo maestro I. Novikovas.

 

Kviečiame pažiūrėti Ludwig van Beethoven „Trigubo koncerto“ vaizdo įrašą bei koncerto solistų pokalbį su „Youtube“ kanalo „Authentic Sound“ įkūrėjais.

 

Ludwig van Beethoven „Trigubo koncerto“ vaizdo įrašas:

 

 

Pokalbio vaizdo įrašas:

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis