Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Rugsėjo 12 d. 17:00–17:45 Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras (Lietuva). Meno vadovas ir dirigentas Romualdas Žukauskas.  

 

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras gyvuoja jau 9-erius metus. Tai vienintelis Lietuvoje mokinių orkestras, grojantis džiazo muziką. Nuo pat kolektyvo įkūrimo jam vadovauja ilgametis muzikos mokytojas Romualdas Žukauskas. Orkestro vadovas už nenuilstamą darbą su vaikais ir atsidavimą plečiant kultūrines vertybes jaunimo tarpe 2019 metais pelnė „Šiaulių metų mokytojo“ apdovanojimą.

 

Šiuo metu džiazo orkestrą vienija apie 30 įvairaus amžiaus jaunųjų muzikantų, kurių dauguma nesimokė muzikos mokykloje ir anksčiau neturėjo nieko bendro su pučiamaisiais instrumentais. Didžioji dalis atlikėjų su muzikiniu raštu ir muzikos subtilybėmis supažindinami būtent orkestro pamokose. Įdomu tai, kad kolektyve groja ne tik Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokiniai, tačiau ir mylintys muziką bei norintys groti jaunuoliai iš kitų miesto mokyklų.

 

Orkestras daug koncertuoja, dalyvauja įvairiose nacionalinėse ir tarptautinėse šventėse, festivaliuose, konkursuose. Yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato prizininkas. Jaunieji muzikantai džiaugiasi, kad šiemet yra pakviesti dalyvauti ir atstovauti Lietuvai kitąmet vyksiančiame Europos mėgėjų bigbendų čempionate Liuksemburge. O šių metų „Big Band Festival Šiauliai 2020” festivaliui „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras paruošė gerai žinomus šiuolaikinius džiazo standartus.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis