Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Rugsėjo 11 d. 18.00–18.45 val. Šiaulių Romuvos gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ (Lietuva). Meno vadovas ir dirigentas Romualdas Žukauskas.

Šiaulių Romuvos gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ susikūrė 2011 metais. Nuo pat jo įkūrimo kolektyvui vadovauja ir vaikus moko groti ilgametis muzikos mokytojas Romualdas Žukauskas. Orkestro vadovo darbą su jaunimu ir neblėstančią energiją įvertino ir gimtasis Šiaulių miestas – 2019 metais, mokytojų dienos proga, orkestro „Romuva“ vadovas pripažintas „Šiaulių miesto metų mokytoju“.

 

Kolektyve laiką leidžia ir mokosi groti iki 30 įvairaus amžiaus mokinių, kurių dauguma nesimokė muzikos mokykloje ir anksčiau neturėjo nieko bendro su pučiamaisiais instrumentais. Todėl su muzikiniu raštu ir muzikos subtilybėmis didžioji dalis atlikėjų supažindinami būtent orkestro pamokose. Kolektyve groja ne tik Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokiniai, bet ir muziką mylintys bei groti norintys jaunuoliai iš kitų miesto mokyklų.

Orkestro programa labai plati ir įvairiapusė, tačiau daugiausiai ją sudaro lietuvių ir užsienio kūrėjų džiazo stiliaus kompozicijos. Nevengiama ir akademinių kūrinių. Būtent dėl gausios džiazinės programos orkestras išsiskiria iš kitų moksleivių orkestrų ir yra kviečiamas dalyvauti įvairiuose renginiuose.

 

Orkestras dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse šventėse, festivaliuose, konkursuose, kūrybinėse stovyklose, yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato prizininkas. Koncertuoja kartu su Šiaulių ir kitų miestų profesionaliais orkestrais, bigbendais. Taip pat organizuoja pučiamųjų muzikos koncertus, 2015 m. pavasarį organizavo ir respublikinį moksleivių pučiamųjų instrumentų muzikos festivalį-konkursą „Pučiam 2015“.

Nepakartojami orkestro pasirodymai tarptautiniame džiazo festivalyje „Big Band Festival Šiauliai“ įspūdį paliko ne tik Lietuvos, bet ir užsienio džiazo žvaigždėms – po pasirodymų orkestras bei jo meno vadovas sulaukė nemažai dėmesio bei teigiamų atsiliepimų. Jaunieji muzikantai džiaugiasi, kad yra pakviesti dalyvauti ir atstovauti Lietuvai 2022 metais vyksiančiame Europos mėgėjų bigbendų čempionate Liuksemburge.

 

FacebookYoutube

 

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis