Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Rugsėjo 10 d. 19.45–20.45 val. Šiaulių bigbendas (Lietuva), trimitininkas Lasse Lindgren (Švedija). Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

Šiaulių bigbendas, įgijęs profesionalaus džiazo orkestro statusą, jau 19 metų kelia sau ambicingus tikslus. Kolektyvas parengė programas beveik su visais Lietuvos džiazo vokalistais ir atlikėjais. Dalyvavo Rygos, Liepojos, Minsko džiazo festivaliuose, yra nuolatinis Birštono džiazo festivalio dalyvis.

 

2015 metais Šiaulių bigbendui pradėjo vadovauti Raitis Ašmanis (Latvija). Darbštus ir charizmatiškas dirigentas kartu su kolektyvu paruošė daugybę įvairiausių koncertinių programų: „Frankui Sinatrai – 100!“ su vokalistu Daumants Kalniņš (Latvija) ir „Lindyhop.lt“ klubo šokėjais; „Ellai Fitzgerald – 100“ su vokaliste Cécile Verny (Vokietija);  „Legendinės lietuviškos dainos“ su vokalistu Martynu Kavaliausku; „Lotynų Amerikos ritmai“ su Bobby Chavez, Konstantin Jemeljanov, Lawrence Gillespie (JAV), dainininke Aija Vitolina (Latvija) ir salsos šokėjais; muzikines programas su rokenrolo karaliumi Algirdu Šuminsku, profesionaliu bliuzo atlikėju Ismo Haavisto (Suomija) bei daugybę kitų pasirodymų. Unikalu tai, kad Šiaulių bigbendas, susijungęs su Šiaulių kameriniu orkestru, tampa vieninteliu Lietuvoje simfodžiazo kolektyvu.

 

Vos subūrus Šiaulių bigbendą, gimė idėja organizuoti tarptautinį festivalį „Big Band Festival Šiauliai“. Jame dalyvavo daugybė profesionalių bigbendų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš visos Europos, Amerikos.

 

FacebookYoutube

 

Lasse Lindgren – džiazo muzikantas, trimitininkas, kompozitorius, pedagogas, muzikos grupės vadovas. „Būnant vos penkerių metų amžiaus mano dėmesį patraukė unikalus Louis Armstrong trimito garsas. Nuo tada prasidėjo mano, kaip trimitininko, individualumo ir išskirtinumo paieškos grojant šiuo instrumentu, kurį gavau būdamas aštuonerių”, –  teigia jis.

 

Studijuodamas ir nuo 1980 m. gyvendamas Stokholme  Lasse aktyviai dirbo laisvai samdomu solistu. Pirmoji jo vadovaujama grupė buvo „Outfront“. Vėliau gastroliavo su trombonininku ir kompozitoriumi Bob Brookmeyer. Sukūręs šeimą ir persikėlęs gyventi į Sandvikeną, Lasse 1989–1997 m. dirbo su Sandvikeno bigbendu, 1991–1997 m. su Bohuslän bigbendu, 1997–2000 m. su Danijos radijo bigbendu.

 

Lasse biografijoje nemaža kolekcija muzikos įrašų bei paties kurtų originalių kūrinių ir aranžuočių. Įdomus faktas, kad Lasse Lindgren yra garsaus džiazo trimitininko Maynard Ferguson trimito savininkas. Pastaraisiais metais muzikantas nusprendė paįvairinti savo gyvenimą ir nebedirbti, jog galėtų įgyvendinti savo asmeninius siekius ir svajones.

 

Youtube
Internetinė svetainė: www.lasselindgren.com

 

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis