Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Latvijos Karinių Pajėgų Bigbendas

laura railaLatvijos Karinių Pajėgų Bigbendas tai ganėtinai naujas orkestras, kuris buvo sukurtas perorganizavus Latvijos karinę sistemą. 2009 metų rudenį iš dviejų skirtingų miestų ir dviejų skirtingų karinių pučiamųjų orkestrų buvo sukurtas vienas, taip Jūrų laivyno orkestras ir Krašto Apsaugos orkestras tapo Latvijos Karinių pajėgų bigbendu. Šis orkestras pradėjo groti džiazo ir svingo stiliaus muziką nors neturėjo jokios patirties grojant bigbendo grupėje. Didžiulis muzikantų entuziazmas ir noras sukurti puikų džiazo orkestrą Latvijos karinėse pajėgose tapo realybe. Dalis muzikantų net pradėjo mokytis groti savo kolegų instrumentais tik tam kad dar geriau perprastų orkestro muzikos dvasią. Orkestro dirigentas Aleksandrs Kreismanis sunkiu darbu ir dideliu noru sukurti puikų orkestras Latvijos krašto karinėms pajėgoms šį planą įgyvendino per visai trumpą laiką.

Pirmaisiais dvejais metais Latvijos Karinių Pajėgų bigbendas grojo su tokiomis Latvijos garsenybėmis kaip Intars Busulis, Edijs Šnipke ir Jussendo (Zhanna Blagovescheskaja). Šis Latvijos bigbendas jau turėjo progos keliatą kartų pasirodyti Lietuvos scenose: Trakuose ir Palangoje, pasirodė tokiame festivalyje kaip „Rigas ritmi” kartu su salsos muzikos virtuozu iš Didžiosios Britanijos Alex Wilson. O 2014 metais orkestras turėjo visą koncertų turą Suomijoje „MIL Jazz 2014”.

Latvijos ginkl. pajegu orkestrasLatvijos Karinių Pajėgų bigbendas glaudžiai bendradarbiauja su užsienio solistais ir dirigentais. 2011 metais tai buvo garsus ir visiems gerai žinomas saksofonistas iš Šveicarijos Pepe Lienhard, kuris sukūrė nuostabią svingo muzikos programą. 2012 jaunas suomių dirigentas Sami Hannula prisidėjo prie programos kurią sudarė geriausi Suomijos bigbendų muzikos kompozitoriai.

Šie du muzikos telentai rado raktą į kalusytojų širdis ir kiekvienais metais tobulėdami kartu su orkestro muzikantais plečia savo klausytojų ratą!     

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis