Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

LATVIJOS DŽIAZO ORKESTRAS „MIRAGE“

FotoOjaarsJansons-2011.7.maijs_02662004 metų sausio mėnesį pirmą kartą scenoje pasirodė „Mirage Jazz Orchestra“ (MJO). MJO vienija geriausius Latvijos džiazo muzikantus. Šios grupės lyderis tai Latvijoje labai garsus ir šioje srityje pasižymėjęs džiazo muzikantas, kompozitorius ir trimitininkas Gunāras Rozenbergas. Jo muzikinė karjera išskirtinė: iš pradžių pasižymėjo kaip labai talentingas trimitininkas, grojęs įvairiose džiazo grupėse, aštuntame dešimtmetyje tapo Latvijos radijo bigbendo vadovu. Jo talentas liko nepastebėtas ne tik Latvijoje, bet ir užsienyje.
Prie MJO įkūrimo taip pat prisidėjo trombono atlikėjas Lauris Amantovs ir saksofonistas Deniss Paškevičs. Lauris studijuodamas Klaipėdos universitete visuomet svajojo apie bigbendo grupę ir ši svajonė išsipildė. Jam dėstė tokie garsūs džiazo meistrai kaip Jiggs Whigham ir Pere Herbolzcheimer, kurie tapo didžiu įkvėpimo šaltiniu Lauriui.
Deniss Paškevičs tai daug žadantis, talentingas džiazo muzikantas, prodiuseris ir įvairių džiazo grupių įkūrėjas. Jam teko bendradarbiauti su tokiais garsiais vardais kaip – Brianas Melvinas, Rio Kawasakis, Nickas Ali, Brownmannas Canas ir daugeliu kitų.
Šiuo metu pagrindinis trimitininkas yra Űlo Ussenko. Jis kartu su kitu trimitininku Zigurdu Linde, ir garsiuoju alto saksofonininku Raivo Stasanu, saksofonininku Indrikiu Veitneriu grojo Latvijos Radijo bigbende. I. Veitneris taip pat yra pirmosios džiazo mokyklos Latvijoje įkūrėjas.
2006 – MJO dalyvauja įvairiuose džiazo festivaliuose Latvijoje, tarpatautiniame festivalyje Rusijoje, tais pačiais metais įrašo pirmąjį albumą ir su šiuo albumu keliauja į koncertinį turą po Latviją su pop-roko grupe „TUMSA“.
2007 – dalyvauja gausybėje festivalių Latvijoje ir „Šiauliai Jazz“ – Lietuvoje.
2008 – išleidžia albumą „My Favourite Things“. Šis albumas buvo įrašytas bendradarbiaujant su Gunāru Rozenbergu, jame atsispindi šio atlikėjo talentas ir jo paties sukurtos kompozicijos. MJO vėl dalyvauja pačiuose svarbiausiuose Latvijos džiazo festivaliuose.
MJO visuomet yra laukiami svečiai įvairiuose TV ir radijo laidose. Šio kolektyvo išskirtinis kūrybiškumas, netradicinis požiūris į muziką užtarnavo gerbiamą ir svarbią vietą Latvijos muzikiniame pasaulyje.
Grupės sudėtis:
Lauris Amantovs – tromobonas, vykdomasis vadybininkas
Alvils Altmanis– saksofonas, fleita
Raivo Stašāns – saksofonas, fleita
Indriķis Veitneris – saksofonas, klarnetas
Űlo Ussenko – trimitas
Normunds Piesis – trimitas
Gints Stepanovs – trimitas
Zigurds Linde – trimitas
Kārlis Tortūzis – trombonas
Madars Kalniņš – pianinas
Andris Grunte- kontrobosas
Raimonds Kalniņš – būgnai, perkusiniai mušamieji

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis