Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 8 d. 16:00-16:45 Šiaulių „Romuvos“ gimnnazijos bigbendas (Lietuva). Meno vadovas ir dirigentas Romualdas Žukauskas.

 

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bigbendas gyvuoja jau aštuntus metus. Nuo pat jo įkūrimo 2011-ųjų rudenį kolektyvui vadovauja ilgametis muzikos mokytojas Romualdas Žukauskas. Šiuo metu orkestrą „Romuva“ vienija apie 30 įvairaus amžiaus muzikantų, kurių dauguma nesimokė muzikos mokykloje ir anksčiau neturėjo nieko bendro su pučiamaisiais instrumentais. Todėl su muzikiniu raštu ir muzikos subtilybėmis didžioji dalis atlikėjų supažindinami būtent orkestro pamokose.

 

Nors yra Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos kolektyvas, orkestras atviras – jame groja ir įvairių kitų Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų mokiniai, norintys išmokti groti pučiamuoju instrumentu. Kolektyvas nuolat tobulina savo kompetencijas kasmet vasarą rengiamose kūrybinėse stovyklose, dalyvauja Lietuvos moksleivių dainų šventėse, koncertuoja kartu su Šiaulių ir kitų miestų profesionaliniais orkestrais, taip pat rengia pučiamųjų muzikos vakarus – koncertus, 2015 m. pavasarį organizavo respublikinį moksleivių pučiamųjų instrumentų muzikos festivalį – konkursą „Pučiam 2015“. Orkestro pasirodymai Šiaulių miesto bei respublikiniuose renginiuose susilaukia nemažai dėmesio ir teigiamų atsiliepimų.

 

Bigbendo programa labai plati ir įvairiapusė, tačiau daugiausiai ją sudaro lietuvių ir užsienio kūrėjų džiazinio pobūdžio kompozicijos, nors nevengiama ir akademinių kūrinių. Būtent dėl gausios džiazinės programos orkestras yra išskirtinis tarp moksleivių orkestrų.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis