Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2021” kvies mėgautis įvairiaspalve muzika

Jau kitą savaitgalį Šiauliuose skambės profesionalių bigbendų ir džiazo muzikos grupių atliekama muzika. Saulės Laikrodžio aikštėje vyks 12-asis tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2021”. Rugsėjo 10 ir 11 dienomis žiūrovai turės galimybę išvysti meistriškus muzikantų iš Lietuvos, Švedijos, Prancūzijos ir Latvijos pasirodymus.

 

Šventės organizatoriai, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, kaip ir praėjusiais metais pasirūpino, kad programa būtų įvairiapusė. „Norime, kad savo muziką festivalyje atrastų kiekvienas klausytojas. Suprastų ir išgirstų, kokia muzikos galia skverbiasi iš didžiulės grupės pučiamųjų instrumentų, talkinant ritmo grupei, tad pasirūpinome, kad festivalio programa būtų pripildyta įvairaus žanro muzikos“, – savo mintimis dalijasi viena iš šventės organizatorių Jovita Gadeikienė.

 

Nuo tradicinių džiazo kompozicijų, originalių atlikėjų dainų iki urbanistinio hiphopo, popmuzikos garsų mišinio su klasikinio ir indiškojo roko elementais. Nuo laužytų elektroninės muzikos ritmų maišytų su džiazo estetika, disko plastika iki Naujojo Orleano prieskoniais bei Balkanų šurmuliu gardinto muzikinio kokteilio. Tokia šių metų žanrų samplaika džiugins šventės dalyviai. Dalį programos jau teko ir koreguoti, pasikeitus pandeminei situacijai Lietuvoje. Pasitraukus norvegams, juos pakeitė publikos mylimas ir visada šiltai sutinkamas Kauno bigbendas.

 

 

Festivalio šeimininkai, Šiaulių bigbendas, į sceną lips su įspūdingu muzikantu iš Švedijos – Lasse Lindgren. Latvijos radijo bigbendas šiais metais atveža programą su tarptautiniu mastu pripažinimo sulaukusiu jaunosios kartos atlikėju Chris Noah. Tradiciškai išvysime Šiaulių Romuvos gimnazijos džiazo orkestro „Romuva“ pasirodymą. Į sceną lips ir muzikinis projektas iš Vilniaus, kartais vadinamas orkestro pankais – „Mood Sellers“. Juos keis Klaipėdos džiazo orkestras su Violeta ir Viliumi Tarasovais, atlikdamas tiek tradicines džiazo kompozicijas, tiek originalius solistų popmuzikos kūrinius, aranžuotus džiazo orkestrui. Ir abiejų festivalio dienų koncertus vainikuos prancūzai „Radio Kaizman“, kurie į savo intensyvų gastrolių turą įtraukė ir Šiaulių kryptį.

 

Organizatoriai kviečia visus pasinerti į Šiaulių miesto gimtadienio šurmulį ir aplankyti tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2021” sceną. Daugiau informacijos apie programą rasite www.saule.lt arba koncertų salės „Saulė“ feisbuko paskyroje.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis