Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Spalio 1 dieną Šiaulių miesto senjorus pradžiugins išskirtinė dovana

 

Spalio 1 d. 16 val. Šiaulių kultūros centro didžiojoje salėje vyks Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas prof. Astos Krikščiūnaitės kūrybinės veiklos 35-mečio koncertas, skirtas Pasaulinei muzikos ir Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė koncertuos kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistu Juozu Janužu ir Šiaulių pučiamųjų orkestru (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga).

 

 

Žengti pirmuosius muzikinius žingsnius dar vaikystėje pradėjusi A. Krikščiūnaitė neslepia, kad kitokio pasirinkimo nei dainininkės profesija ir nelabai galėjo būti, mat jos mama buvo muzikos mokytoja. Viskas prasidėjo nuo muzikos mokyklos, mokantis fortepijono klasėje, chorų, ansamblių, dalyvavimo „Dainų dainelėje“. Tuomet talentinga solistė įstojo į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, o po jos pasirinko muzikantės kelią.

 

Paklausta apie reikšmingiausius momentus ir bendradarbiavimus, atlikėja neslepia, kad jų buvo išties daug. „Kiekvienas koncertas, operos pastatymai, gastrolės, pažintys su atlikėjais ir dirigentais. Taip pat ir naujos programos, kurias pirmą kartą atlikdavau Lietuvoje. Man visada labai įdomu atrasti vis kažką naujo, nebandyto ir nepatirto. Kiekviena kūrybinė ir žmogiška pažintis per 35-erius metus apdovanojo ir giliai įstrigo širdyje. Išties labai turiningas muzikinis kelias, kuris vis dar tęsiasi“, – pasirinkta profesija džiaugiasi operos solistė.

 

 

Dar studijuojant 3 kurse, talentingą solistę keliai atvedė ir į Šiaulius. Teko koncertuoti drauge su Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“ senosios muzikos festivalyje, kuris šiuo metu turi „Resurrexit“ pavadinimą. Būtent šiame renginyje A. Krikščiūnaitė pirmą kartą gyvenime atliko stambios formos muzikinį kūrinį. Jame dirigavo Maestro Sigitas Vaičiulionis, kuris nuo 2016 m. vadovauja Šiaulių pučiamųjų orkestrui. „Nuo tos lemtingos pažinties prasidėjo mūsų kūrybinis bendradarbiavimas, kuris tęsiasi jau šitiek metų. Ši pažintis su Sigitu Vaičiulioniu atvedė mane iki koncertų ir bendrų projektų su Šiaulių pučiamųjų orkestru. Labai esu jam už tai dėkinga, išties malonu. Branginu šią kūrybinę draugystę“, – džiaugiasi atlikėja.

 

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną vyksiantis koncertas klausytojus pradžiugins pasaulinio garso kūriniais. Žiūrovai turės galimybę pasimėgauti populiarių dainų solo ir dueto partijomis, kurioms pritars Šiaulių pučiamųjų orkestras. Šią dieną bus švenčiama ir Pasaulinė muzikos diena. Ta proga A. Krikščiūnaitė kolegoms nori palinkėti, kad baisus koronaviruso košmaras, kuris trunka jau dvejus metus, nebepasikartotų. „Svarbiausia, kad visi būtų sveiki, turėtų daug kūrybinės laisvės ir galimybių gyvai koncertuoti klausytojams. Kad visi jų lūkesčiai ir svajonės muzikiniame kelyje išsipildytų“, – šia proga visiems muzikuojančiams ir mylintiems muziką palinkėjo A. Krikščiūnaitė.

 

 

Prof. Astos Krikščiūnaitės kūrybinės veiklos 35-mečio koncertas klausytojams nemokamas. Įėjimas su kvietimais ir bus įleidžiami tik asmenys, turintys galimybių pasą. Kvietimus galite pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. Daugiau informacijos apie koncertą rasite www.saule.lt arba Šiaulių pučiamųjų orkestro feisbuko paskyroje. Susitinkame jau spalio 1 d. (penktadienį), 16 val., Šiaulių kultūros centre!

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis