Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Šiauliuose startuoja naujas muzikinis projektas jaunimui – konkursas ,,Šiaurės pašvaistė“

Ilgą laiką brandintas ir labai lauktas muzikinis projektas ,,Šiaurės pašvaistė“ sukvies muzikuojantį jaunimą į Šiaulių miestą. Rugsėjo 24 d. Šiaulių atvirame jaunimo centre vyks pirmasis konkurso etapas, organizuojamas Šiaulių miesto koncertinės įstaigos ,,Saulė“, kuriame jaunieji talentai susirungs dėl galimybės patekti į tolimesnius konkurso etapus.

 

Konkurso organizatoriams kilo idėja skatinti ir palaikyti jaunimo kūrybiškumą, saviraišką ir užimtumą. ,,Šiauliuose labai trūksta galimybių jauniems žmonėms skleisti savo kūrybą, susitikti su bendraminčiais, pasidžiaugti vienas kito pasiekimais neįpareigojančioje erdvėje, pasidalinti patirtimi“, – teigia viena iš organizatorių Jovita Gadeikienė. Projekto metu jauni atlikėjai turės galimybę savo muzika dalintis profesionaliai, su kokybišku įgarsinimu, apšvietimu ir netgi scenoje pasirodyti kartu su bigbendo orkestru. ,,Labai palaikome muzikuojantį jaunimą, tad tikimės jog jie įgaus neįkainojamos patirties, įgūdžių ir noro kurti toliau“, – viliasi pašnekovė.

 

Konkursui paraiškas ir keletą savo muzikinių kūrinių galėjo teikti įvairaus amžiaus jauni žmonės iš Šiaurės Lietuvos regiono. Didžiausias susidomėjimas šiauliečių tarpe, tačiau paraiškų sulaukta ir iš Telšiuose, N. Akmenėje, Kelmėje, Pasvalyje, Kuršėnuose gyvenančių jaunųjų atlikėjų. Pretendentų muzikos stiliaus puokštė įvairi: džiazas, bliuzas, dainuojamoji poezija, ska, fankas, metalas, rokas, alternatyvioji ir populiarioji muzika. ,,Neslėpsime, teko įdėti nemažai pastangų, jog apie šį projektą sužinotų kuo didesnė auditorija. Pastangos atsipirko, sulaukėme pakankamai daug ir labai įvairią muziką atliekančių dalyvių“, – džiaugėsi pašnekovė.

 

Dalyvių paraiškas ir visus konkurso etapus vertins kompetentinga komisija, savo srities specialistai. Pirmojo etapo metu, įvertinus visas gautas paraiškas ir pateiktus kūrinius vaizdo bei garso formatu, buvo atrinkta 14 dalyvių, kurie pasirodys gyvame atrankiniame etape rugsėjo 24 d. 16 val. Šiaulių atvirame jaunimo centre. Atrankos metu paaiškės 6 dalyviai, kurie spalio 8 d. pasirodys pusfinalyje, Šiaulių atvirame jaunimo centre. Jo metu vertinimo komisijos nariai išrinks 3 geriausius, kurie keliaus į projekto finalą. Lapkričio 25 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro ,,Makso“ salėje dalyviai surengs finalinį koncertą kartu su profesionaliu Šiaulių bigbendu. Specialiai šiems pasirodymams bus paruoštos jų atrinktų dainų aranžuotės bigbendui. Koncerto metu paaiškės, kurie Šiaurės Lietuvos regiono jaunieji muzikantai verti pirmosios vietos.

 

Visi finalo dalyviai neliks nuskriausti ir bus apdovanoti puikiais prizais. I-osios vietos laimėtojas turės galimybę įrašyti savo 5 dainų EP profesionalioje įrašų studijoje, II-osios vietos nugalėtojui atiteks 400 eurų premija, o III-osios vietos laimėtojui bus įteikta 200 eurų premija.

 

Organizatoriai tikisi, jog pirmą kartą rengiamas Jaunųjų Lietuvos Šiaurės regiono atlikėjų ir grupių konkursas „Šiaurės pašvaistė“ taps tradiciniu, taip suteikdamas jaunimui terpę dalintis savo kūryba ir talentais. Už tai, kad šis projektas apskritai gali įvykti, organizatoriai dėkingi partneriams: Šiaulių atviram jaunimo centrui, Šiaulių kultūros centrui, Šiaulių menų mokyklai bei renginio finansuotojams Lietuvos kultūros tarybai ir Šiaulių miesto savivaldybei.

 

Kviečiame sekti „Šiaurės pašvaistės“ feisbuko paskyrą. Ten galėsite stebėti projekto užkulisius ir visas konkurso aktualiausias naujienas.

 

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis