Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Šiaulių bigbendas

Vadovas ir dirigentas - Raitis Ašmanis

Vadovas ir dirigentas – Raitis Ašmanis

Šiaulių bigbendas įsikūrė 2002 metais. Tuo metu dirigento ir meno vadovo pareigas ėjo Romualdas Jankus. 2006 metais prie komandos prisijungė Jaroslavas Cechanovičius ir tapo vyriausiuoju meno vadovu bei dirigentu. 2009 metais bigbendas įgijo profesionalaus džiazo orkestro statusą. Kolektyvas daug koncertuodavo. Parengė programas praktiškai su visais Lietuvos džiazo vokalistais – Rūta Ščiogolovaite, Neda Malūnavičiūte, Kristina Svolkinaite, Simona Jakubėnaite, Indre Dirgėlaite, Monika Liubinaite, Rūta Švilpaite, Indre Jurgelevičiūte, Viktoru Malinausku ir kt. Dalyvavo Rygos, Liepojos, Minsko džiazo festivaliuose ir yra nuolatinis Birštono džiazo festivalio dalyvis.

 

2015 metais Šiaulių bigbendui pradėjo vadovauti Raitis Ašmanis (Latvija). Darbštus ir charizmatiškas dirigentas per 2 metus kartu su kolektyvu paruošė daugybę įvairiausių koncertinių programų: „Frank Sinatrai – 100!” su vokalistu Daumants Kalninš (Latvija) bei Lindyhop.lt klubo šokėjais, „Ellai Fitzgerald – 100” su vokaliste Cécilė Verny (Vokietija), programa su rokenrolo karaliumi Algirdu Šuminsku ir t.t. Jau numatyti labai įdomūs netolimos ateities projektai, kurie 2018 metais pradžiugins orkestro gerbėjus visoje Lietuvoje bei už jos ribų.

 

Vos subūrus Šiaulių bigbendą, gimė idėja organizuoti tarptautinį bigbendų festivalį „Big Band Festival Šiauliai“. Jame sudalyvavo daugybė profesionalių bigbendų ne tik iš Lietuvos, bet ir visos Europos bei Amerikos.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2019 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis