Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

ŠIAULIŲ BIGBENDAS

cecile vernyŠiaulių miesto bigbendas suburtas 2002 metais. Geriausi Šiaulių muzikantai į orkestrą buvo sukviesti tam, kad atgaivintų senas bigbendo tradicijas mieste: nuo 1954 m. Šiauliai garsėjo kaip bigbendų miestas – veikė trys bigbendo orkestrai, buvo organizuojami įspūdingi koncertai, šventės, festivaliai.

 

Per savo veiklos metus Šiaulių bigbendas užsitarnavo miesto muzikos gerbėjų pagarbą ir simpatijas, nes ruošė nuotaikingas programas su žinomais šalies ir užsienio atlikėjais: „London Bridge Band“ (Didžioji Britanija), „Žvaigždžių kvartetu“, „Retro“ (Vilnius), Panevėžio „Jazz Singers“, solistais G. Skėryte, R. Ščiogolovaite, S. Jakubėnaite, K. Svolkinaite, J. Pranevič, R. Bubneliu, A. Čižauskaite, I. Dirgėlaite, S. Sasnausku, M. Liubinaite, R. Švilpaite, I. Jurgelevičiūte ir kt. žinomais atlikėjais.

 

Kolektyve groja jaunosios ir gerai žinomos džiazo žvaigždės: saksofonininkai Juozas Kuraitis, Dovydas Stalmokas, Kęstutis Sova, Danielius Praspaliauskis, trombonistas Valdas Surdokas, trimitininkas Dmitrijus Levencovas.

 

Nuolat rengiamos naujos programos, dalyvaujama festivaliuose. Pažymėtini Birštono džiazo festivalis bei festivalis Latvijoje „Liepoja Jazz“.

 

2009 metais bigbendas įgijo profesionaliojo džiazo orkestro statusą.

 

Cecile Verny – tai pasaulio pilietė, kuri turi afrikietiškas šaknis, gyvena Vokietijoje ir tiesiog myli džiazą ir amerikietišką šio muzikinio stiliaus skambesį. Cecile yra išskirtinė būtent tuo, kad niekuomet nesimokė dainavimo, tačiau pati puikiai jaučiasi dainuodama įvairiausio muzikinio stiliaus muziką – pop, džiazą, bliusą, soul ar funk muziką. 1987metais ji sukūrė muzikinį duetą, kuris virto į trio „Cecile Sings“, o dar vėliau ir į muzikinį kvartetą Cecile Verny Quartet (CVQ). Cecile nenuilsdama rašė muziką prancūzų ir anglų kalbomis, o kvartetas vis labiau populiarėjo. Per dvidešimt metų kvartetas aplankė įvairiausias pasaulio šalis ir miestus nuo Paryžiaus iki Nairobio, nuo Antibio iki Asmaros, nuo Pietų Afrikos iki Latvijos. Šis Cecile Verny kvartetas išleido aštuonis studijinius albumus, o vienas iš jų Vokietijos įrašų kritikų pripašintas kaip geriausiu. Atlikėja mėgsta ne tik dainuoti, bet ir gaminti bei siūti, o laisvu laiku nepamiršta ne tik savęs bet ir kitų – ji dirba savanore vietinėje ligoninėje su žmonėmis sergančiais AIDS. Net didžiausi muzikos apdovanojimai neužgožia nuoširdumo ir atsidavimo kiekvienam klausytojui bei žiūrovui.

 

Dirigentas Raitis Ašmanis.
Solistė – Cecile Verny (Vokietija)

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis