Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Šiauliečiai muzikai koncertavo Arkikatedroje

Kiekvieno mėnesio antrąjį sekmadienį Vilniaus arkikatedroje bazilikoje Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir bendrija „Atgaiva“ vilniečiams ir Vilniaus svečiams, lankantiems šią šventovę, jau daugelį metų rengia sakralinės muzikos valandas.

 

Sausio 10-ąją, pasitinkant mums rūsčiąją istorijos dieną – Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, čia muzikavo šiauliečiai – solistai ir muzikiniai kolektyvai, kuriuos į vieningą programą subūrė šiai atlikėjų bendrijai maloniai sutikęs vadovauti dirigentas Sigitas Vaičiulionis, ne vieną dešimtmetį pasiaukojamai dalyvaujantis Šiaulių muzikiniame gyvenime.

 

Jo sudarytai programai, kurią puošė J.S.Bacho, G.Bizet, Ch.Gounod, G.Rossini, F.P.Tosti ir kitų kompozitorių kūriniai, atlikti nuoširdžiai ir profesionaliai, talkino Šiaulių pučiamųjų orkestras, ansamblis „Ars vivo“ (Kristina Valčiukienė, Beata Smiltinikienė, Rita Daukantaitė, Juozas Janužas ir Tomas Vavilovas) ir Šiaulių kamerinis orkestras.

 

Prasmingai skambėjo Šiaulių pučiamųjų orkestro, kurį prieš penkis dešimtmečius subūrė Stasys Jautakas, atliekami kūriniai (H. Alfveno „Elegija“ ir kt.). Dabar Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovo pareigybę nuo šių metų pradžios iš Gedimino Brūzgos perėmė Sigitas Vaičiulionis, jam teko diriguoti ir Šiaulių kamerinio orkestro atliekamus kūrinius. Net ketvirtį šimtmečio gyvuojantis kolektyvas taip pat sulaukė vadovų kaitos. Jonui Janulevičiui tapus Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiuoju dirigentu, Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu pakviestas Ričardas Šumila.

 

Šiauliečių muzikinė programa buvo tauri ir sakrališka. Greta plačiai žinomų G.Bizet ar Ch. Gounod opusų jaudinantį įspūdį paliko praeityje žinomos grafienės, Lietuvos didikės, kompozitorės Marijos Ziberkaitės-Broel-Platerienės atlikti du kūriniai – giesmės „Tantum ergo“ ir „Ecce panis angelorum“. Tie kūriniai buvo išspausdinti prieš 130 metų ir dedikuoti giminaičiams Rokiškio grafams Marijai ir Reinholdui Tyzenhauzams.

 

Įžymiojoje Vilniaus šventovėje jie nuskambėjo pirmą kartą. Gaila, žinoma, kad iki šiol dar nerandame kompozitorės gyvenimo datų, jos pavardės nesurandame ir enciklopedijose.

 

Malonu, kad šiauliečiai atlikėjai šiuo sakralinės muzikos koncertu tarp klausytojų subūrė ir buvusius šiauliečius, dabar gyvenančius Vilniuje ir nuolat dalyvaujančius Šiauliečių klubo kultūrinėje veikloje.

 

Gausiems klausytojams, užpildžiusiems Arkikatedrą baziliką, girdint buvo padėkota visiems atlikėjams ir jų rėmėjams, nes tai leido prisiminimais sugrįžti į 25-erių metų praeitį, kuri niekada neišblės iš mūsų tautiečių atminties. Todėl užbaigiant šį sakralinės muzikos koncertą po Arkikatedros skliautais didingai nuskambėjo Piligrimų choras iš R.Wagnerio operos „Tannhäuser“, kurį dirigavo G.Brūzga, o grojo Šiaulių pučiamųjų ir Šiaulių kamerinis orkestrai, vargonavo puikiai koncertui talkinęs vargonininkas Bernardas Vasiliauskas.

 

Vaclovas JUODPUSIS http://skrastas.lt/?data=2016-01-16&rub=1065924817&id=1452706855

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis