Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Sėkmingas „Camerata Solaris“ ir Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymas „Vilniaus festivalyje“ 

Nuotraukos iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvo, fotografas Dmitrijus Matvejevas.

Sekmadienį Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ ir jų meno vadovas ir dirigentas, garsus smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis, koncertavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru ir jų meno vadovu, violončelininku Mindaugu Bačkumi. Du orkestrai savo jėgas suvienijo gavę kvietimą iš „Vilniaus festivalio“ organizatorių.

 

„Tokiame renginyje dalyvauti yra ne tik didžiulė garbė, bet ir nepaprasta atsakomybė, norint pateisinti festivalio rengėjų, publikos ir mūsų bičiulių, Klaipėdos kamerinio orkestro, lūkesčius. Tai tarsi meninis „Everestas“ „Camerata Solaris“ biografijoje. Be abejonės, tai visos komandos, pradedant manimi ir baigiant Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ administracija, kruopštaus, sunkaus ir atsidavimo pareikalavusio darbo vaisius“, – pirmuoju kvietimu į vieną žymiausių Lietuvoje ir toli už jos ribų festivalį pasidžiaugė orkestro meno vadovas ir dirigentas.

 

Šiaulių ir Klaipėdos orkestrų muzikantai drauge su violončelininku M. Bačkumi, diriguojant Maestro V. Čepinskiui, atliko muzikinę programą „Dangiškoji skraistė“. Skambėjo du kūriniai violončelei su orkestru: XX amžiaus brito Džono Tavenerio kompozicija „The Protecting Veil“ („Apsauganti skraistė“) ir paties V. Čepinskio kurta 4 dalių siuita „Infinitum“ („Begalybė“), dedikuota koncerto solistui M. Bačkui. „Abiejuose kūriniuose kalbama apie amžinybę, sielą, dangų, Dievą“, – vienijančiais pasirinktų programos kūrinių panašumais dalinosi žymusis smuikininkas.

 

Istorinis „Camerata Solaris“ orkestrui įvykis, sklandus pasirodymas drauge su kolegomis iš Klaipėdos tokio lygio festivalyje, sulaukė ir teigiamų atsiliepimų ne tik iš susirinkusios publikos, bet ir kompetentingų asmenų. „Publika priėmė nepaprastai šiltai. Net atsistoję apdovanojo mus gausiomis ovacijomis. Sulaukėme daug puikių įvertinimų iš profesorių, muzikantų, atlikėjų, Nacionalinės filharmonijos vadovybės“, – pasidžiaugė V. Čepinskis.

 

Jau ne pirmą kartą susijungiantys du bičiuliaujantys orkestrai – Šiaulių „Camerata Solaris“ ir Klaipėdos kamerinis orkestras – patikino, kad panašių jungtinių projektų muzikantai planuoja atlikti ir ateityje. Vienas tokių – jau birželio 17 d. įvyksiantis bendras pasirodymas Klaipėdos koncertų salės sezono uždarymo renginyje.

 

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis