Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Rugsėjo 11 d. 19:45–21:15 Šiaulių bigbendas (Lietuva) ir Ismo Haavisto (Suomija). Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis. 

 

Šiaulių bigbendas, įgijęs profesionalaus džiazo orkestro statusą, jau 18 metų kelia sau ambicingus tikslus. Kolektyvas parengė programas beveik su visais Lietuvos džiazo vokalistais ir atlikėjais. Dalyvavo Rygos, Liepojos, Minsko džiazo festivaliuose, yra nuolatinis Birštono džiazo festivalio dalyvis.

 

2015 metais Šiaulių bigbendui pradėjo vadovauti Raitis Ašmanis (Latvija). Darbštus ir charizmatiškas dirigentas kartu su kolektyvu paruošė daugybę įvairiausių koncertinių programų: „Frankui Sinatrai – 100!“ su vokalistu Daumants Kalniņš (Latvija) ir „Lindyhop.lt“ klubo šokėjais; „Ellai Fitzgerald – 100“ su vokaliste Cécile Verny (Vokietija);  „Legendinės lietuviškos dainos“ su vokalistu Martynu Kavaliausku; „Lotynų Amerikos ritmai“ su Bobby Chavez, Konstantin Jemeljanov, Lawrence Gillespie (JAV), dainininke Aija Vitolina (Latvija) ir salsos šokėjais; programą su rokenrolo karaliumi Algirdu Šuminsku bei daugybę kitų. Unikalu tai, kad Šiaulių bigbendas, susijungęs su Šiaulių kameriniu orkestru, tampa vieninteliu Lietuvoje simfodžiazo kolektyvu.

 

Vos subūrus Šiaulių bigbendą, gimė idėja organizuoti tarptautinį bigbendų festivalį „Big Band Festival Šiauliai“. Jame dalyvavo daugybė profesionalių bigbendų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš visos Europos, Amerikos.

 

Ismo Haavisto – profesionalus bliuzo atlikėjas iš Suomijos, muzikuojantis daugiau nei 30 metų. Garsėja kaip puikus muzikantas, dainininkas ir kompozitorius. Per savo muzikinę karjerą išleido net 10 muzikos albumų, kuriuose skamba jo kūrybos dainos. Bliuzas skleidžiasi iš Ismo Haavisto sielos gelmių.

Atlikėjas daugiausiai pasirodo kaip „One man band“, kurioje vienas pats dainuoja, groja su „slide“ gitara, armonikėle, o muzikinį ritmą palaiko perkusiniais instrumentais, kuriais groja kojomis. Tai išties unikalus reginys, kurį išgirsti ir pamatyti privalo kiekvienas. Ismo Haavisto koncertuoja ir su viena geriausių bliuzo trio grupių Suomijoje – „Ismo Haavisto Trio“. Pasirodymų metu galima išgirsti nuo pusiau akustinio Country Blues iki elektrinio RnB.

Ismo yra koncertavęs su „The Bay City Sonics“ ir „Sherwood Tigers“, bendradarbiavęs su gerai žinomais menininkais: Andres Roots (Estija), Dave Arcari (Jungtinė Karalystė), Brian Kramer (JAV) ir Howard Fishman (JAV). Bliuzo atlikėjas yra parengęs savo dainų rinkinį bigbendui ir 2016 m. įrašęs albumą „Fire Breath“ kartu su Lathis bigbendu. Jis koncertuoja ne tik Suomijoje, bet ir užsienyje. Yra gastroliavęs JAV, Škotijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Estijoje, Lietuvoje bei Latvijoje.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis