Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Ričardo Šumilos ir Šiaulių kamerinio orkestro įspūdinga programa – Šiaulių publikai

RIcERDAS-sUMILA1Šiauliečiai kviesti į išskirtinį muzikinį vakarą. Ypatingą atmosferą kuriančioje vitražų salėje skambėjo klausytojus nuščiūti privertęs koncertas – įspūdingą programą pristatė Šiaulių kamerinis orkestras ir naujasis jo vadovas dirigentas Ričardas Šumila.

 

Jaunas, tačiau jau pripažinimą pelnęs dirigentas, dirbantis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei “Vilniaus miesto opera”, jaunojo menininko kategorijoje įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi, su Šiaulių kameriniu orkestru dirba jau nuo šių metų pradžios, tačiau koncertinėje įstaigoje „Saulė“ nuskambėjęs koncertas – pirmasis jo pasirodymas Šiaulių publikai. Dirigento pasakojimu, ryšys su kolektyvu užsimezgė akimirksniu, tad belieka kartu imtis didelių planų ir idėjų.

 

Ričardas Šumila sako, kad vienas jo tikslų – rasti bendrą kryptį ir tobulėti kartu su Šiaulių kameriniu orkestru, ruošti kuo įdomesnes, įvairesnes programas, kurios ne tik pritrauktų klausytojus, bet ir sudomintų juos profesionaliąja, klasikine muzika. Tad ir debiutiniam koncertui pasirinkta ypatinga programa. Po gerai žinomos, tačiau kiek kitaip perteiktos Grygo Holbergo siuitos, skambėjo net dvi premjeros, vienoje jų pasirodė ir bene geriausias Lietuvos perkusininkas Pavelas Giunteris.

 

Vitražų salėje skambėjęs Šiaulių kamerinio orkestro koncertas – vienas iš Šiaulių miesto ir Saulės mūšio 780-ies metų jubiliejui skirto ciklo „Saulės mūšio atspindžiai“ renginių.

 

Straipsnis ir video čia: http://etaplius.lt/ricardo-sumilos-ir-siauliu-kamerinio-orkestro-ispudinga-programa-siauliu-publikai/

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis