Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Pradedamas švęsti Šiaulių gimtadienis – inauguruotas Garbės pilietis!

Šiaulių miesto gimtadienio renginių ciklą atidarė iškilminga ceremonija. Šiaulių valstybiniame dramos teatre miesto Garbės piliečio regalijos įteiktos garsiam visuomenininkui, dizaineriui Viliui Puronui, Auksinio šaulio padėkos ženklas – žinomai sporto asmenybei Sigitui Kukulskiui.

 

Artėjant miesto šventei „Šiaulių dienos 2022“ įvyko iškilmingiausias ir bene svarbiausias renginys, kurio metu pagerbti Šiauliams itin nusipelnę žmonės. Išlaikant tradiciją, jau dvidešimt antrus metus iš eilės buvo surengta Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija. Šiemet ceremonija vyko Šiaulių valstybinio dramos teatro salėje, šventėje dalyvavo Šiaulių miesto garbės piliečiai, Seimo nariai, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai, miesto šventės „Šiaulių dienos 2022“ rėmėjai, šiauliečiai bei miesto svečiai.

 

Iškilmingas vakaras pradėtas Lietuvos valstybės himnu, kurį susirinkusiems atlikti padėjo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“.
Šiaulių miesto garbės piliečio vardas teikiamas nuo 2000 metų, per tą laiką inauguruoti 44 Šiauliams nusipelnę Lietuvos ir užsienio piliečiai. Dalis jų jau yra iškeliavę į Anapilį, jų atminimas ceremonijos metu pagerbtas tylos minute.

 

Renginio vedėjui pristačius Savivaldybės tarybos sprendimą dėl Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo, skambant iškilmingai „Camerata Solaris“ muzikai, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas regalijas uždėjo žinomam Šiaulių miesto vardo garsintojui, aktyviam šiauliečiui, kraštotyrininkui, dizaineriui, skulptūros Geležinė lapė autoriui Viliui Puronui.

 

„Apsižvalgęs aplinkui matau mamytes, tėvelius, broliukus, sesutes. Matot? Nuostabus miestas! Ir aš labai tuo didžiuojuosi, kad esu jūsų gaminys“, – pasirašęs Šiaulių miesto garbės piliečių knygoje kalbėjo naujasis Garbės pilietis Vilius Puronas.

 

Po muzikinės pertraukėlės, kurios metu skambėjo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinės Martynos Vedeckytės fortepijonu atliekamas M. K. Čiurlionio kūrinys, prasidėjo antroji ceremonijos dalis. Jos metu įteiktas dar vienas pagarbos simbolis – Auksinio šaulio padėkos ženklas.

 

Šį ženklą yra gavę dvi dešimtys iškilių įvairių sričių atstovų. Ženklas teikiamas už rezultatus ar pasiekimus profesinėje veikloje, ilgametį atsidavimą savo darbui, neeilines iniciatyvas. Šiais metais auksinį miesto simbolį meras Artūras Visockas įteikė gyvajai regbio sporto legendai Sigitui Kukulskiui, kurio dėka Šiauliai yra tituluojami regbio sostine, o Lietuvos rinktinė gali didžiuotis puikiais rezultatais.

 

Ankščiau pats aktyviai sportavęs, S. Kukulskis jau daug metų treniruoja regbio komandas, dabar ypatingą dėmesį skiria jaunimui, įtraukdamas į prasmingą sportinę veiklą ir nukreipdamas teisingu gyvenimo keliu.

 

„Ačiū visiems, kurie tikėjo, kad Šiauliai bus regbio sostine, tikėkite tuo ir toliau. Nepamirškite tokių dalykų kaip aistra, ambicijos, atsakomybė. To linkiu visiems šiauliečiams ir Šiaulių miestui“, – sakė Sigitas Kukulskis.

 

„Žmonija išmoko išskaidyti pasaulį, išskaidėme jį iki atomo. Tačiau visada žmonėms buvo poreikis vienytis. Šiandien Šiauliuose turime tokį vakarą, kuomet Garbės piliečiai mus subūrė ir mes galime pajusti vienį. Tai yra labai prasminga ir svarbu. Žmonėms svarbu ir tai, kas yra už daiktų pasaulio. Mąstyti ir matyti plačiau mus kviečia kūrėjai ir kiti žmonės, kurie peržengia kasdienybės ribas ir rodo mums pavyzdį. Ačiū jiems už tai“, – ceremonijos metu kalbėjo miesto meras. Artūras Visockas visus susirinkusius pakvietė pasitikti naująjį miesto garbės pilietį atsistojus ir skambant plojimams.

 

Pasibaigus iškilmingai ceremonijai naujam miesto Garbės piliečiui, Auksinio šaulio padėkos ženklo nominantui ir visai Šiaulių valstybiniame dramos teatre susirinkusiai publikai dovanotas puikus koncertas. Lietuvos ir užsienio šalių kompozitorių muziką atliko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji talentai, Šiaulių pažiba – berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ – ir maestro Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“.

 

• Informacija Šiaulių miesto savivaldybė, Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis. Nuotraukų autoriai R. Parafinavičius ir K. Mušauskienė

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis