Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Penktadienio vakarą – muzikinė dovana šiauliečiams artėjančių švenčių proga

 

Jau šį penktadienį, gruodžio 10 d., 18 val., Šiaulių kultūros centre skambės gyvo garso koncertas „Kalėdos su Džordžu Geršvinu“, kurį pristato tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai“ ir koncerto organizatorius – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“. Scenoje genialaus kompozitoriaus kūrinius atliks jau beveik 20 metų gyvuojantis Šiaulių bigbendas ir solistė iš Latvijos –  Evilena Protektore.

 

Gimtojoje Latvijoje puikiai žinoma vokalistė ne naujokė džiazo scenoje. Studijas baigė Latvijos muzikos akademijos Džiazo katedroje, kur šiuo metu dirba dėstytoja. Krimto mokslus Italijoje ir Vokietijoje. 2016 m. gavo Nic Gotham prizą už indėlį į džiazo muziką ir džiazo gyvenimą Latvijoje. Dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, projektuose. Be muzikinės veiklos, ji taip pat yra vienintelio Latvijos internetinio žurnalo apie džiazą „JAZZin.lv“ kūrėja ir redaktorė.

 

Ne pirmą kartą ši jaunosios kartos atlikėja pasirodo ir Šiauliuose. Du kartus dalyvavo festivalyje „Šiauliai Jazz“ su grupėmis „Pieneņu Vīns“ ir „Very Cool People“. „Gruodžio 10-ąją klausytojai išgirs visiškai kitokią programą nei skambėjo „Šiauliai Jazz“ festivalyje. Esu labai įvairiapusė atlikėja, dainuoju skirtingais stiliais: popso, fanko, kartais net roko, tačiau daugiausiai dėmesio skiriu tradiciniam ir šiuolaikiniam džiazui, todėl nekantrauju Šiauliams parodyti šią savo pusę“, –  būsimu koncertu džiaugiasi Evilena Protektore.

 

Renginyje skambės vieno žymiausių ir populiariausių XX a. muzikų, amerikiečių kompozitoriaus Džordžo Geršvino kūriniai. „Aš užaugau nieko neišmanydama apie džiazą. Mano abu tėvai – klasikinės muzikos atlikėjai, o klasikai dažniausiai džiazo nesupranta ar net nenori pabandyti suprasti, dėl netvarkos ir chaoso stigmos, kuri šiai muzikai būdinga. Bet apie Geršviną mano tėvai visada kalbėjo šiltai, tarsi jis būtų maištininkas, bet gerąja prasme. Jis sukūrė šį neįmanomą tiltą, jungiantį abiejų pasaulių polius – tvarkingos elegancijos klasiką ir džiazo muziką, viską sprogdinančią muzikinės raiškos laisvę. Jo muzika tiesiog geniali“, – neabejoja Evilena.

 

Koncerte skambės ne tik melodinga Džordžo Geršvino kūryba ir jo brolio Ira nepaprastai jaudinantys, nuoširdūs bei elegantiškai gražūs tekstai, bet ir šventinės melodijos, kurios nejučia primins apie artėjančias Kalėdas. „Kadangi Geršvinas neparašė nė vienos Kalėdinės melodijos, tiesą sakant, jis mirė likus keliems metams iki vadinamosios „Holiday Classic“ išpopuliarėjimo tarp kompozitorių, todėl į programą įtraukėme ir kai kurių Džordžo kolegų kūrybą, pavyzdžiui, Irvingo Berlino. Stilistiškai šios dainos labai panašios į tas, kurias parašė Džordžas, tad papildys jo muziką ir leis sukurti daugiau šventinės dvasios, o tai šiais laikais labai svarbu, mums visiems reikia šiek tiek džiaugsmo!“, – programos užkulisius praskleidžia koncerto solistė.

 

 

Scenoje Evilena pasirodys kartu su Šiaulių bigbendu, kuriam vadovauja jos kraštietis – Raitis Ašmanis. Beveik 20-ties profesionaliai grojančių vyrų kompanija scenoje – rimtas ir tvirtas užnugaris solistei. Ji neslepia, kad koncertai su orkestru – jaudinanti ir iššūkių kelianti patirtis. „Manau, kad groti orkestre yra gana sudėtinga, nes reikia balansuoti tarp improvizatoriaus, interpretatoriaus ir komandos žaidėjo. Aš labai mėgstu pasirodyti su bigbendais. Teko koncertuoti su įvairiais kolektyvais, tai ypatinga patirtis. Visa ši didelės muzikantų grupės dovanojama galia ir stabilus užnugaris nepaprastai pakelia nuotaiką ir suteikia energijos. Labai malonu, kai bigbendas toks geras ir profesionalus, kaip Jūsų miesto Šiaulių bigbendas!“, – džiaugiasi Evilena.

 

Atlikėjai labai laukia visų savo klausytojų koncerte „Kalėdos su Džordžu Geršvinu“ jau gruodžio 10 d., 18 val. Šiais sunkiais ir nerimo kupinais laikais tokie koncertai tikra atgaiva sielai, ypač šventiniu periodu, kada artėja pagrindinės metų šventės. „Muzika turi tokią nuostabią galią, kuri sukelia šypsenas žmonių veiduose. Ji sielos vaistas! Esu tikra, kad mums pavyks pakelti nuotaiką. Tikiuosi, kad tą vakarą klausytojams patiks praleisti mūsų kompanijoje!“, – viliasi Evilena. Daugiau informacijos apie koncertą rasite www.saule.lt.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis