Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Operos solisto Deivido Staponkaus studentų balsai skambėjo profesoriaus gimtajame mieste

Saulėtą sekmadienio popietę Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ sukvietė šiauliečius į antrąjį „Jaunųjų Lietuvos talentų koncertą“. Savo atliekama muzika su klausytojais dalinosi Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), pianistė Lina Giedraitytė ir prof. Deivido Staponkaus studentai.

 

Koncertas prasidėjo nuotaikingu orkestriniu kūriniu. Po jo į sceną vienas po kito lipo talentingi prof. D. Staponkaus studentai, jaunieji operos dainininkai: Virginija Bartušytė (sopranas), Viktorija Jakštienė (sopranas), Martynas Kindurys (baritonas), Konstantin Toman (baritonas), Pijus Kondrotas (baritonas), Zhao Cao Yang (tenoras), Kornelijus Bružas (tenoras). Skambėjo įvairių epochų kompozitorių kūriniai, kuriuos jaunieji solistai atliko su fortepijono arba Šiaulių pučiamųjų orkestro pritarimu. Klausytojai mėgavosi ne tik užsienio autorių kūryba, bet ir lietuvių kompozitorių dainomis: G. Kuprevičiaus, A. Raudonikio, B. Dvariono, B. Grobulskio ir J. Cechanovičiaus. Pasak profesoriaus, koncerto programa buvo parinkta taip, kad kiekvienas koncerto dalyvis galėtų kuo geriau save reprezentuoti publikai.

 

D. Staponkus pasidžiaugė sulaukęs kvietimo iš Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovo ir dirigento S. Vaičiulionio atvykti į gimtuosius Šiaulius drauge su savo studentais. Kartu neslėpė ir jaudulio, kurį prieš koncertą jautė ne tik jo mokiniai, bet ir jis pats. „Esame juk gyvi žmonės. Tokios koncertinės išvykos yra gana dažnos. Kiekvienas dėstytojas stengiasi, kad studentai koncertuotų, kuo dažniau būtų scenoje. Tik scenoje gali augti, tobulėti, muzikuoti, pasitikrinti savo sukauptas žinias, dalintis jomis su į koncertą atėjusiais klausytojais“, – galimybe savo studentams pakoncertuoti Šiauliuose pasidžiaugė profesorius.

 

D. Staponkus mokytojo duonos paragavo 2003-2004 metais studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantūroje, kur atliko pedagoginę praktiką profesoriaus Eduardo Kaniavos dainavimo klasėje. Nuo 2005 metų dėsto LMTA Dainavimo katedroje. Tad pedagogu dirba jau 17 metų. Dėsto ne tik dainavimą, bet ir kamerinį dainavimą, dėstė ir dainavimo meno istoriją. „Per pedagoginio darbo metus išugdžiau nemažą būrį tarptautinių konkursų laureatų, kurie sėkmingai dainuoja žymiausiuose pasaulio ir Lietuvos teatruose, koncertinėse salėse. Džiaugiuosi kiekvieno esamo ir buvusio studento sėkme. Nuolat palaikome ryšį, duodu patarimus dėl būsimų vaidmenų, net baigę studentai grįžta vokalinėms konsultacijoms“, – neblėstančiu ryšiu su savo auklėtiniais pasidžiaugė D. Staponkus.

 

Pavasariško oro ir nuotaikos pilnas sekmadienio koncertas užbūrė susirinkusius žiūrovus. Kaip ir ragino koncerto vedėja Raimonda Sližienė, klausytojai atvėrė savo širdis muzikai. Organizatoriai kviečia pasimėgauti koncerto akimirkomis, kurias užfiksavo fotografo Artūro Staponkaus objektyvas.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis