Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Nacionalinių ginkluotų pajėgų bigbendas (Latvija) RUGSĖJO 9 D. 16:00-16:45

Tentas_270x215_SaulėLatvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bigbendas tai ganėtinai naujas orkestras, kuris buvo sukurtas perorganizavus Latvijos karinę sistemą. 2009 metų rudenį iš dviejų skirtingų miestų ir dviejų skirtingų karinių pučiamųjų orkestrų buvo sukurtas vienas- Jūrų laivyno orkestras ir krašto apsaugos orkestras tapo Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bigbendu. Šis orkestras pradėjo groti džiazo ir svingo stiliaus muziką .

 

Didžiulis muzikantų entuziazmas ir noras sukurti puikų džiazo orkestrą Latvijos karinėse pajėgose tapo realybe. Dalis muzikantų net pradėjo mokytis groti savo kolegų instrumentais tik tam ,kad dar geriau perprastų orkestro muzikos dvasią. Orkestro dirigentas Aleksandrs Kreismanis sunkiu darbu ir dideliu noru sukurti puikų orkestras Latvijos krašto karinėms pajėgoms šį planą įgyvendino per visai trumpą laiką.

 

Pirmus dvejus metus Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bigbendas grojo su tokiomis Latvijos garsenybėmis kaip Intars Busulis, Edijs Šnipke ir Jussendo (Zhanna Blagovescheskaja). Šis Latvijos bigbendas jau turėjo progos keletą kartų pasirodyti Lietuvos scenose: Trakuose ir Palangoje. Koncertavo festivalyje „Rigas ritmi” kartu su salsos muzikos virtuozu iš Didžiosios Britanijos Alex Wilson. O 2014 metais orkestras turėjo visą koncertų turą Suomijoje „MIL Jazz 2014”.

 

Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bigbendas glaudžiai bendradarbiauja su užsienio solistais ir dirigentais. 2011 metais bendradarbiavo su garsiu ir visiems gerai žinomu saksofonistu iš Šveicarijos Pepe Lienhard, 2012 m. – su jaunuoju suomių dirigentu Sami Hannula.

 

Šie du muzikos telentai rado raktą į kalusytojų širdis ir kiekvienais metais tobulėdami kartu su orkestro muzikantais plečia savo klausytojų ratą.

 

2017 festivalyje “Amber Wind 2017” Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bigbendas, kartu su Latvijos džiazo atlikėja Evelena Protektor ir step šokių grupe “Soul tap” klausytojams pristatys skandinaviškus džiazo vėjus ir žymiausius standartinio džiazo ritmus įkvėptus Latvijos džiazo legendos Gunars Rozenbergs.

 

Tap dance group SOUL TAP

 

Tap šokių grupė susikūrė 2008 metais, jos lyderiai Annija Ķesele ir Guna Kaše. Tap šokai tai dviguba meno forma – šokis ir rintminis instrumentas tuo pačiu metu. Šokėjai šokio metu sukuria savo šokio batais sukuria ritmą ir tai tampa muzikos instrumentu.

 

Tap stiliaus šokiai labai lengvai pritaikomi bet kokioje muzikos stilistikoje. “Soul tap” grupės šokėjai sukūrė įvairias choreografijas ir dalyvavo įvairiuose bendruose projektuose, tiek su džiazo atlikėjais tiek ir su šiuolaikiniais “beatbox” atlikėjais.

 

EVELINA PROTEKTORE

 

Evelina Protektore – džiazo atlikėja, baigusi magistro studijas Jozefo Vitols muzikos akademijoje, džiazo muzikos fakultete. Evelina vienerius metus Italijoje studijavo Santa Cecilijos koncervatorijoje profesoriaus Maria Pia de Vito klasėje, tuo metu ji aktyviai dalyvaudavo įvairiuose muzikos projektuose su vietiniais muzikantais. Vėliau išvyko į Vokietiją ,Hanoverį, kur studijavo pas profesorių Romy Camerun. 2016 m. pelnė „Nic Gotham” apdovanojimą už indėlį populiarinant džiazą Latvijoje.

 

Dalyvavo įvairiuose festivaliuose “Jazz in Latvia”, “Pori Jazz” (Suomija), “Limassol Jazz” (Kipras), “Live in Blue Bay” (Ukraina); and contests: Riga Jazz Stage (Latvija), “Nomme Jazz” (Estija) and laimėjo grand prix apdovanojimą “Džiazo balsai 2014“ konkurse Lietuvoje;

 

Evilena bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Lynn Seaton (USA), Rob Duguay (CA), Inga Berzina (Latvia), Serge Junior Robinson (United Kingdom), Tommaso Troncon (Italy), Fil Straughan (UK), Andreas Stefanou (Cyprus), Andreas Rodostenos (Cyprus), Nicolas Tryphonos (Cyprus), Leonid Nesterov (Cyprus), Tie Pereira (Brazil), Aviv Kohen (Israel), Gilad Abro (Israel), Anne Geertsen (DK), Onur Mulayim (TR), Gianmarco Tommai (IT), Federico Santoni (IT), K.Trio (NL).

 

Nuo 2005 Evelina yra kompozitorė ir atlikėja Latvijos fank stiliaus grupėje „Pieneņu Vīns“, su šia grupe Evelina koncertavo ir dalyvavo daugybėje festivalių ir įvairiausių renginių visoje Latvijoje.

 

Solistė – Evelina Protektore

Stepo šokių grupė „Soul Tap“

Dirigentas – Aleksandrs Kreišmanis

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2023 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis