Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos
simfoninio orkestro koncertas

Renginio data — 2014 m. kovo 27 d.

Renginio pradžia: 17:00 val.

Renginio vieta: Didžioji salė

Renginio organizatorius — Koncertinė įstaiga "Saulė''Bilieto kaina:
6 Lt

Bilietus platina:


APIEFOTOVIDEO

Meno vadovas ir dirigentas Martynas Staškus

 

Solistai:
Ulijona Pugačiukaitė (smuikas),
Justas Aleksiūnas (altas),  Gabija Laurinaitytė (fleita), Skaistė Kašėtaitė (fortepijonas)

 

M. K. Čiurlionis – Simfoninė poema „Miške“;
F. Chopin – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr.2 f-moll, I dalis
M. Bruch – Koncertas altui ir smuikui, I dalis
R. Šerkšnytė – „Mažojo princo pasaka“ fleitai ir kameriniams orkestrui
G. Bizet – Siuita Nr.2 „L’Arlesiene“ („Arlietė“)

 

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras buvo įkurtas 2002 metais.
Tai praeityje garsaus styginių orkestro, kurio įkūrėjas yra prof. S. Sondeckis, tęstinumas.
Nuo pat įkurimo simfoniniam orkestrui vadovauja Nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas M. Staškus. Dirigentas programose sąmoningai teikia pirmenybę klasikos opusams, kurie pratina prie precizijos, pusiausvyros, kitaip tariant, yra orkestro tvarkos pradžiamokslis. Viena pirmųjų orkestro repertuare buvo J. Haydno „Kariškoji simfonija“
Orkestro parengtos programos jau skambėjo Vilniaus Nacionalinės Filharmonijos salėje, orkestro gastrolių maršrutai pasiekė Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Plungės, Panevėžio, Visagino ir kitų miestų koncertų sales. Gastroliuota Kaliningrade ir Rygoje.
2010-12 m. dalyvavo „Dainų dainelės“ finaliniuose koncertuose LNOBT, taip pat pirmą kartą akompanavo Respublikinėje moksleivių Dainų šventėje.
Orkestro programa labai įvairi: J. Haydn, W. A. Mozart, L. van Beethoven, G. Pierne, M. K. Čiurlionio, J. Brahms, J. Strauss bei kiti simfoniniai kūriniai. Buvo atklikta daug koncertų simfoniniam orkestrui su solistais. Tai F. Chopin, G. Faure, P. Čaikovskij, C. Renecke, C. M. von Weber ir kiti koncertai. Solines partijas atliko mokyklos mokiniai Agnė Radzevičiūtė, Algirdas Šochas, Arnas Kmieliauskas, Povilas Čepulis, Aistė Baliunytė, Monika Daržinkevičiūtė, Vytautas Oškinis, Anastasija Bykova, Paulius Andersson bei daugelis kitų.
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras parengė eilę muzikantų, sėkmingai grojančių įvairiuose pasaulio orkestruose.

 

Martynas Staškus

 

Dirigentas Martynas Staškus  – Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas, Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio meno mkyklos simfoninio orkestro meno vadovas, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius, tarptautinių  konkursų laureatas.
Per dešimtį kūrybinės veiklos Lietuvos  nacionaliniame operos ir baleto teatre metų M.Staškus diriguoja daugiau kaip 40 operų ir baletų, parengė Pasaulinių premjerų.
1993 m. M.Staškus įkūrė kamerinį chorą Salutaris. Su kameriniu choru Salutaris M.Staškus dalyvavo ir pelnė laimėjimus tarptautiniuose chorų konkursuose.
M.Staškus koncertavo su tokiais Lietuvos ir pasaulinio garso atlikėjais, kaip V.Urmana, I.Milkevičiūtė, S.Stonytė, V.Noreika, E.Špokaitė, N.Juška, I. Mukhamedovas, Y.Yebra, B. Maisuradze, E. Rubin, P.Geniušu, L.Geniušu, K. Broya, A.Paley, G. Kremeris ir kt. Dirigentas dirigavo daugeliui Lietuvos ir užsienio kameriniams ir simfoniniams orkestrams. Per metus sudiriguoja per 80 koncertų ir spektaklių.
M.Staškus dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose ir įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2020 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis