Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Miesto gimtadienio renginius užbaigė įstabus koncertas Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje

fotografė Kamilė Norkutė

Sekmadienio popietę šiauliečiai rinkosi į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, kur miesto gimtadienio šventės koncertus vainikavo Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas „Ludwig van Beethoven kitaip“. Gausiai susirinkusi publika po Šv. Mišių už Šiaulių bendruomenę turėjo galimybę pasimėgauti aukšto meninio lygio koncertu, kurį paruošė „Camerata Solaris“ (Šiaulių kamerinis orkestras), meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis. Solo partijas atliko: Mindaugas Bačkus (violončelė), Motiejus Bazaras (fortepijonas), Vilhelmas Čepinskis (smuikas).

 

Programoje skambėjo klasikinės muzikos genijaus, kompozitoriaus Ludwig van Beethoven, Trigubas koncertas smuikui, violončelei, fortepijonui ir orkestrui C-dur. Klausytojai turėjo galimybę išgirsti paties V. Čepinskio specialiai „Camerata Solaris“ iš simfoniniam orkestrui skirtos kūrinio versijos padarytos aranžuotės, pritaikytos styginių orkestrui, premjerą. „Grojome visiškai kitais tempais nei įprastai atliekami L. Van Beethoven kūriniai. Tempas buvo dvigubai lėtesnis, nes, gali būti, kad metronomą mes nuo 19 amžiaus vidurio pradėjome klaidingai interpretuoti. Bet čia plati tema ir pakankamai prieštaringa, nėra lengva ją priimti. Ja turėtų stipriai susidomėti muzikologai, muzikos istorikai ir patys muzikantai.“, – koncerto programos subtilybėmis dalinosi V. Čepinskis.

 

Įstabi muzika ir atlikimas prikaustė susirinkusios publikos dėmesį. Koncerto akimirkomis mėgavosi pilna katedra žiūrovų, kurie nepagailėjo nuoširdžių ovacijų atlikėjams, dėkodami už jų darbą scenoje. Atlikimu liko patenkintas ir „Camerata Solaris“ meno vadovas V. Čepinskis, nors neneigė, kad yra maksimalistas savo darbe, negalintis pasigirti, kad per visą savo karjerą yra atgrojęs koncertą, dėl kurio būtų pilnai laimingas. „Žmonės, mūsų orkestro artistai, padarė kolosalų darbą. Mes dirbame su didžiuliu užsidegimu, energija ir netaupydami jėgų. Galiu tik žemai nusilenkti savo kolektyvui ir padėkoti. Taip pat ir savo bičiuliams, koncerto solistams – Motiejui ir Mindaugui, kurie, kaip visada, buvo nuostabūs ir unikalūs. Nuoširdžiausiai dėkoju ir visai Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ administracijai už didžiulį darbą, entuziazmą, pasišventimą. Orkestrams turėti tokią administraciją – laimė ir tiesiog dovana“, – džiaugėsi Maestro.

 

V. Čepinskis liko sužavėtas ir susirinkusia publika: „Ji buvo fantastiška! Jaučiu, kad su kiekvienu mūsų pasirodymu mes pelnome vis daugiau ir daugiau publikos simpatijų bei įvertinimo. Tai yra verdiktas, pripažinimas. Publikos niekada neapgausi, ji viską jaučia ir supranta, o jų meilė negali mūsų nedžiuginti“. Koncerte apsilankė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Kalbėdamas su V. Čepinskiu negailėjo šiltų žodžių orkestrui. Taip pat su Maestro jis pasidalino planais pastatyti šiuolaikinę, modernią koncertų salę. „Bet čia ateityje. Dabar galiu tik džiaugtis, kad vyksta koncertų salės „Saulė“ renovacija ir, tikiu, jog kitais metais ji bus baigta, o Šiaulių miesto gyventojai bei svečiai galės lankytis aukščiausios klasės koncertuose. Aš labai noriu, kad į Šiaulius koncertuoti atvyktų geriausi Lietuvos ir užsienio artistai“, – savo ateities lūkesčiais dalinosi V. Čepinskis. Būtent nesustoti, augti, gražėti, taip, kaip dabar tai vyksta, ir palinkėjo Maestro Šiaulių miestui gimtadienio proga. Taip pat linkėjo, kad kuo daugiau žmonių pamiltų meną, muziką ir teatrą, nes kultūra gali padaryti stebuklus tiek miesto mąsteliu, tiek visos šalies.

 

Kviečiame pasimėgauti Kamilės Norkutės užfiksuotomis koncerto akimirkomis ir sekti informaciją apie Maestro V. Čepinskio vadovaujamo orkestro veiklą „Camerata Solaris – Šiaulių kamerinis orkestras“ feisbuko paskyroje.

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis