Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga smuiko virtuozo Vilhelmo Čepinskio ir „Camerata Solaris“ muzikinė dovana šiauliečiams

Vilhelmas Čepinskis (nuotrauka V. Dambrausko)

 

Šį trečiadienį, vasario 16 d., švęsime Lietuvos gimtadienį. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ šia proga organizuoja nemokamą koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. 13.30 val. (po šv. Mišių) Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje skambės „Camerata Solaris“ ir smuiko virtuozo Vilhelmo Čepinskio atliekama muzika.

 

Prieš 104-erius metus, vasario 16 dieną, Lietuvos Taryba Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Pasak „Camerata Solaris“ meno vadovo ir dirigento V. Čepinskio,  tai viena svarbiausių švenčių mūsų šaliai. Žinomas muzikas kartu su savo šeima šią istorinę datą ne vieną dešimtmetį mini koncertuose. Ne išimtis ir trečiadienį vyksiantis iškilmingas koncertas. Smuikininkas puikiai prisimena ir pirmąjį savo grandiozinį pasirodymą vasario 16-osios proga 1993 m. Operos ir baleto teatre.

 

Į geriausių pasaulio smuikininkų penkiasdešimtuką įtrauktas virtuozas per savo įspūdingą muzikanto karjerą turėjo ne vieną galimybę išvykti iš gimtinės. Gyveno ir studijavo Niujorke, koncertavo JAV, įskaitant vieną žymiausių pasaulyje koncertinių salių „Carnegie Hall“, taip pat Europoje, Azijoje, Rusijoje, Sibire. Už nuopelnus Europos kultūrai Ispanijos, Graikijos ir Jordanijos karalienės dar 1991 m. įteikė premiją ir apdovanojo „Kartu už taiką“ medaliu. Vėliau už nuopelnus Lietuvos kultūrai V. Čepinskis prezidento V. Adamkaus buvo apdovanotas Riterio kryžiumi. Gavo keletą pasiūlymų likti Amerikoje, Austrijoje. Prieš keletą metų ir Rusijoje, bet tuo metu paskambino Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovas ir pasiūlė atvykti dirbti su Šiaulių miesto kameriniu orkestru. „Aš gal savaitę mąsčiau ir supratau, kad priimsiu šį kvietimą, nes kitų, anksčiau buvusių pasiūlymų, aš atsisakydavau dėl to, kad noriu gyventi ir kurti savo tėvynėje. Matau tame didelę prasmę ir gal tam tikrą misiją“, – teigia V. Čepinskis, paklaustas, kodėl talentingas atlikėjas vystyti savo karjeros liko gimtinėje.

 

Garsus smuikininkas kartu su jo vadovaujamu „Camerata Solaris“ orkestru artėjančiam koncertui paruošė net dviejų kūrinių aranžuočių premjeras, kurias pats ir parašė – V. Kudirkos Lietuvos valstybės himno ir J. Naujalio, Maironio „Oi neverk, Matušėle“. „Himnas yra tautos širdis. O J. Naujalio, Maironio „Oi neverk, Matušėle“, kad tavo sūnus eis ginti brangiosios tėvynės – tautos siela. Dabar kaip niekada svarbu išgryninti mūsų sielas, nepasiduoti globalizmui, kuris nori išrauti mūsų šaknis, sunaikinti tautiškumą. Dainos „Oi neverk, Matušėle“ aranžuotę dedikavau Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui, nes, mano nuomone, šis žmogus nusipelnė būti vadinamas savo miesto, savo šalies patriotu“, – pasakoja Maestro.

 

Camerata Solaris ir Vilhelmas Čepinskis (nuotrauka A. Staponkaus)

 

Koncerte klausytojai išgirs ir M. K. Čiurlionio Styginių kvartetą c-moll. „Mano parašyta Čiurlionio styginių kvarteto orkestrinė versija skambės tikrai kitaip: kitokiais tempais, žymiai mastabiškiau, sodriau, nes tai, ką galį atlikti orkestras, negali keturi žmonės“, – programos užkulisių ypatumus šiek tiek praskleidžia V. Čepinskis. Artėjančios šventės proga mūsų tautos žmonėms jis linki nepasiduoti, išlaikyti lietuvišką širdį ir sielą, saugoti tradicijas, kalbą, puoselėti lietuviškumą ir svarbiausia – visą tai perduoti savo vaikams. O viską, kas svetima ir bandoma primesti mums – atmesti. „Jei norime išlikti – privalome veikti. Jei norime veikti – privalome dvigubai daugiau tai daryti. Visus su Vasario 16-ąja!“, – Lietuvos gimtadienio proga palinkėjo žymus smuikininkas.

 

Vasario 16 d., 13.30 val. (po šv. Mišių), Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje skambėsiantis koncertas nemokamas. Organizatoriai klausytojams primena, kad renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Būtina laikytis visų saugumo reikalavimų, kuriuos nurodo Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Daugiau informacijos rasite www.saule.lt.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis