Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame iškilmingame koncerte – autorinio kūrinio Ukrainos didvyriams premjera

fotografas Artūras Staponkus

 

Kovo 11-osios proga šiauliečiai rinkosi į Šiaulių kultūros centrą, kur vyko Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas iškilmingas koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Scenoje pasirodė jungtinis „Camerata Solaris“ ir Šiaulių bigbendo orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ ir talentingi operos solistai – Aistė Pilibavičiūtė ir Vaidas Vyšniauskas.

 

Šiomis dienomis, kada Ukrainos tauta kovoja už savo suverenitetą, laisvės samprata įgavo visiškai kitokią prasmę. Minėti 32-uosius nepriklausomos Lietuvos metus žmonės gausiai rinkosi į didžiąją Šiaulių kultūros centro salę. Pasak renginio solistės A. Pilibavičiūtės, koncertas įgavo kur kas didesnę, trapesnę, sąmoningesnę prasmę šių dienų kontekste. „Pati užaugau jau laisvoje Lietuvoje ir tai, ką žinau apie karo baisumus, yra iš istorijos ir lietuvių literatūros pamokų. Jos buvo sukrečiančios ir visam gyvenimui paliko kartų neteisybės jausmą tų skriaudžiamų žmonių, vaikų atžvilgiu. Be galo skaudu, kai laisvė taip lengvai pažeidžiama, kad ji nėra savaime suprantama kiekvienos gyvos būtybės teisė“, – savo išgyvenimais dalinosi solistė.

 

Koncertui atlikėjai ruošėsi ir programą suplanavo bei repetavo prieš keletą mėnesių, kada nebuvo net nuojautų apie šiomis dienomis vykstantį karą. Džiugiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo progai, paruošė gan nuotaikingų kūrinių programą, tačiau šalia žinomos užsienio autorių kūrybos, skambėjo ir lietuviškos dainos bei labai aktualūs šiai dienai kūriniai. Vienas jų – duetas „Daina žemei“, kurią dainuoja ir savo koncertuose dažnai atlieka Andrea Bočelis. Jungtinio orkestro, kuriam dirigavo Šiaulių bigbendo meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis, bendri pasirodymai su profesionaliais solistais ir choru „Polifonija“ bei koncerte dirigavusiu Povilu Vanžodžiu skambėjo išties pakiliai ir galingai, virpindami net giliausias sielos kerteles. Kaip ir renginio vedėja Raimonda Sližienė pastebėjo, scenoje kalbėjo meno kalba, o ne ginklų ir jėgos, kuria pasaulis šiuo metu šnekasi. „Kalbėkime šiandien meno kalba, todėl kad mene yra grožis, harmonija, teisybė, yra viltis ir išmintis. Švęskime kartu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną“, – ragino koncerto vedėja.

 

Renginys, kaip ir dera, prasidėjo visų jo dalyvių ir susirinkusios publikos atliekamu Lietuvos valstybės himnu. Iškart po jo, R. Sližienė kreipėsi į susirinkusius žiūrovus, ragindama būti mintimis su Ukraina, ginančia mūsų, Europos ir viso pasaulio taikų dangų, ir pagerbti kovoje žuvusius Ukrainos žmones. Po šių žodžių skambėjo „Camerata Solaris“ atliekamo opuso „Sliozy“ („Ašaros“) premjera, kuriam dirigavo kūrinio autorius ir orkestro meno vadovas Vilhelmas Čepinskis. „Jis gimė pirmąją įsiveržimo į Ukrainą dieną. Melodija užgimė tarsi pati savaime. Beliko tik atsisėsti ir parašyti. Dėl to padariau tris kūrinio versijas – fortepijonui, smuikui/altui su styginių orkestru ir styginių orkestrui. Pavadinimas atspindi situacijos tragiškumą“, – kūrinio, skirto Ukrainos kovotojams ir nuo Rusijos karinės invazijos nukentėjusiems ukrainiečiams, atsiradimo užkulisiais dalinosi V. Čepinskis.

 

Organizatoriai kviečia pasigėrėti fotografo Artūro Staponkaus užfiksuotomis renginio akimirkomis ir sekti koncertų salės „Saulė“ feisbuko paskyrą, kurioje artimiausiomis dienomis pasirodys šio koncerto vaizdo įrašas.

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis