Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Kultūros dienos proga – jaudinanti garso ir vaizdo kelionė šiauliečiams

Penktadienio vakarą Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ buvo minima Pasaulinė kultūros diena. Neįprasta erdvė išdavė, kad ir renginys, kurį organizavo Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, bus neeilinis. Klausytojai mėgavosi talentingų jaunųjų menininkų kurtu ir atliktu audiovizualiniu projektu „Performa“.

 

Scenoje pasirodė sesers ir brolio styginių duetas „Twenty Fingers Duo“, kurį 2016 metais Vilniuje įkūrė Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė). Skambėjo šešios šiuolaikinės muzikos kompozicijos, kurtos lietuvių kompozitorių: Juliaus Aglinsko, Arturo Bumšteino, Dominyko Digimo, Andriaus Maslekovo, Mykolo Natalevičiaus ir Rūtos Vitkauskaitės. Gyvai atliekamą garso potyrių kelionę scenoje puikiai papildė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventės, nuo 2021 m. studijuojančios Londono menų universitete skaitmeninio vaizduojamojo meno magistrą, vizualiojo meno kūrėjos Laurynos Narkevičiūtės darbai. Vaizdo projekcijų autorius – Krisijonas Dirsė.

 

„Twenty Fingers Duo“ savo koncertuose išskirtinį dėmesį teikia scenovaizdžiui, šviesos ir tamsos žaismui, tad susirinkę žiūrovai turėjo galimybę naudodami regos ir klausos pojūčius leistis į kelionę, paremtą potyriais ir vaizduote, kurią inspiravo scenoje regimi ir girdimi jaunųjų menininkų darbai. „Nuo visiškos tylos iki fortissimo, nuo švarios ir lygios instrumento linijos iki noise krebždesių“. Taip savo projektą „Performa“, kuris sugulė į pirmąjį dueto „Twenty Fingers Duo“ muzikos albumą, apibūdina atlikėjai.

 

„Džiaugiamės, kad šiais metais Pasaulinę kultūros dieną minėjome kiek kitokiu, nei įprastai šiai progai organizuodavome, koncertu, kurį mums atvežė ir mūsų „Camerata Solaris“ orkestre muzikuojantys instrumentalistai Lora ir Arnas. Be galo talentinga, kūrybinga ir preciziškai į savo darbą žiūrinti jaunųjų kūrėjų komanda, neabejoju, kad klausytojams suteikė naujų jausminių, vaizdinių ir garsinių patirčių, kurios nepaliko abejingų“, – įspūdžiais po koncerto dalinosi renginio organizatorė, Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ administratorė, Jovita Gadeikienė.

 

Kviečiame pasimėgauti fotografo Artūro Staponkaus užfiksuotomis audiovizualinio koncerto „Performa“, skirto tarptautinei kultūros dienai paminėti, akimirkomis.

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis