Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Jaunosios kartos pianistė Medeinė Mickevičiūte apie studijas Taline, savo kūrybinį kelią ir artėjantį koncertų turą su Šiaulių pučiamųjų orkestru

Foto autoriai Jonas Šopa, Klaipėda Piano Masters

 

Įpusėjus rudeniui, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ gyvos muzikos pasiilgusius klausytojus nori pakviesti į koncertinio turo „Pasaulio muzikos spalvos“ renginius didžiuosiuose Lietuvos miestuose – spalio 3 d. 16 val. Vilniaus rotušėje, spalio 6 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir spalio 10 d. 16 val. Šiaulių kultūros centre. Fortepijonu įstabius kūrinius atliks talentinga pianistė Medeinė Mickevičiūtė. Jai talkins saksofonininkas Gediminas Brūzga ir Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga).

 

Nuo devynerių metų aktyviai koncertinėje veikloje dalyvaujanti pianistė Medeinė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, kuri šiuo metu jau antrus metus kremta magistro pakopos mokslus Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų kokybe svetur besidžiaugianti atlikėja neslepia, kad mėgaujasi šiuo gyvenimo laikotarpiu ir su malonumu priima visas pamokas bei galimybes gilintis į savo specialybės specifiką, maksimaliai išnaudojant laiką, praleistą ne gimtinėje. „Ši akademija ir joje dirbantys profesoriai žavi savo atvirumu naujovėms, pastangomis, kad studijų procesas būtų kuo kokybiškesnis, paprastesnis, informacija kuo lengviau pasiekiama. Matosi, kad jiems nuoširdžiai rūpi ir jų akys visada atviros diskusijai“, – nauja patirtimi užsienyje džiaugiasi Medeinė.

 

Foto autoriai Jonas Šopa, Klaipėda Piano Masters

 

Jaunosios kartos pianistė neslepia aistros ne tik klasikinei, bet ir šiuolaikinei akademinei muzikai, kuri ją ypač žavi ir vilioja tiek instrumentų išplėstinėmis technikomis, tiek galimybėmis organiškai jungti skirtingas meno ir ne tik meno sritis. Medeinė bendradarbiauja įrašinėjant naujus kūrinius su LMTA Kompozicijos katedros studentais, dalyvauja šiuolaikinės muzikos koncertuose ir festivaliuose solo, su elektronika ar kamerinių ansamblių sudėtyse. „Džiaugiuosi, kad jau truputį sukuosi šiuolaikinės akademinės muzikos srityje ir norėčiau to nepaleisti. Aišku, ir klasika visada išliks mano kelyje. Varijuoti tarp dviejų gan skirtingų klasikos ir šiuolaikinės muzikos polių nėra lengva, visur nespėsi ir nesinori nueiti paviršiais, tačiau, sustojus ties viena sritimi ir iriantis gilyn, apima irgi ne visai pilnatvę suteikiantis jausmas”, – savo pasirinkto muzikinio kelio iššūkiais dalijasi Medeinė.

 

Fotografė Ieva Armalytė

 

Koncertuose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose pianistė atliks 20 a. pirmosios pusės muziką su gan nestandartine sudėtimi: fortepijonui pritars Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras. „Klausytojai mėgausis Belo Bartoko kūryba, kurią stipriai imponavo liaudies muzika. Turės galimybę išgirsti vieno žymiausių rusų kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakovičiaus Koncertą fortepijonui Nr. 2, kuriame gausu subtilaus sarkazmo, metaforų ir kartais tam tikros ironijos, užuominų į laikmetį, kuriame kūrėjas gyveno. Klausysimės Džordžo Geršvino, vieno žymiausių ir populiariausių 20 a. muzikų, kurio kūryboje šmėstelėjo ir džiazinės muzikos užuominos, harmonijos, spalvos bei kitų populiarių šio laikmečio kompozitorių kūrybos. Apskritai 20 a. – labai įdomus laikmetis visapusiškai iš meno pusės, istorijos, mokslo atžvilgiu. Viskas pradėjo labai sparčiai tobulėti, vystytis ir nenuvaldomai greitėti, tad pasiklausyti tuo metu kurtos muzikos bus išties įdomu“, – koncerto programos užkulisius šiek tiek praskleidžia jaunoji pianistė M. Mickevičiūtė.

 

Fotografė Ieva Armalytė

 

Atlikėja neslepia ir jaudulio prieš artėjantį koncertinį turą, mat kaskart, lipdama į sceną, jaučia didžiulę atsakomybę. „Atlikimo mene yra tokie du gan skirtingi dėmenys, iš kurių susideda ši specialybė. Pirmiausiai eina daugybė valandų, praleistų vienumoje, tarp keturių kambario sienų, praktikuojantis, gilinantis, kuriant ir išbandant interpretaciją. O tada jau visai kitas gebėjimas ir procesas yra lipti į sceną ir savo sukaupta patirtimi bei įgūdžiais dalintis su klausytojais. Gal nuskambės keistai ar net paradoksaliai, nes studijuoju būtent atlikimo meną, tačiau tas pirminis ieškojimo ir gilinimosi procesas man ilgą laiką buvo daug artimesnis nei viešas grojimas. Nors lipimas į sceną atrodytų, kaip vyšnia ant torto ar darbo rezultatų pagrindimas, atlikimo meno specialybė yra daug daugiau nei koncertai“, – teigia atlikėja, neneigdama, kad per pastaruosius porą metų vis dažniau pajaučia norą koncertuoti ir muzikos pagalba dalintis savo sukaupta patirtimi, mintimis, asmenine pozicija.

 

Fotografė Ieva Armalytė

 

Į sceną atlikėja M. Mickevičiūtė lips su jau 55-erius metus gyvuojančiu profesionaliu Šiaulių pučiamųjų orkestru ir saksofonininku G. Brūzga. Idėja šią gražią draugystę, užsimezgusią 2020 m. sausį, po vieno bendro koncerto Šiauliuose, vainikuoti muzikine kelione po Lietuvą kilo orkestro meno vadovui ir dirigentui S. Vaičiulioniui. Koncertai Vilniaus rotušėje (10-03) ir Šiaulių kultūros centre (10-10) bus nemokami, o bilietus į koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje (10-06) galite įsigyti „Tiketa“ kasose arba internetu. Įėjimas tik su galimybių pasu. Daugiau informacijos rasite www.saule.lt svetainėje arba Šiaulių pučiamųjų orkestro feisbuko paskyroje.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis