Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Festivalio „Resurrexit“ atidarymo koncerte – muzika ir šviesomis tapytas Dievo Motinos paveikslas

Antrąją Velykų dieną Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje įvyko XXXIX festivalio „Resurrexit“ atidarymo koncertas, prasidėjęs neįprastai vėlai – 21 val. Netikėto organizatorių pasirinkimo suintriguoti ir vėlyvo vakaro tamsos nepabūgę šiauliečiai buvo apdovanoti ne tik įspūdinga muzika, bet ir reginiu.

 

Šiauliuose pirmą kartą skambėjo Johno Tavenero kūrinys „Apsauganti skraistė“ (The Protecting Veil), kurį atliko Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, ir Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, vadovaujamas Vilhelmo Čepinskio. Solo griežė talentinga violončelininkė Kornelija Kupšytė.

 

Kompozitoriaus žodžiais, šiame kūrinyje jis norėjęs atskleisti didžiulę, neišmatuojamą Švč. Mergelės Marijos galią ir globą. Violončelės partija simbolizuoja Dievo Motiną – jos giesmė nenutrūko per visą kūrinį. Meditacinio pasakojimo fone iškilo Mergelės Marijos gyvenimo vaizdai: Gimimas, Apreiškimas, Įsikūnijimas, Rauda prie kryžiaus, Prisikėlimas, Dangun ėmimas, o juos įrėmino pirma ir paskutinė dalys, liudijusios begalinį Dievo Motinos grožį ir pagalbą šiam dūžtančiam pasauliui. Anot paties kompozitoriaus: „norėjau nutapyti ikoną ne dažais, o muzikos garsais, ne teptuku, o violončelės giesme…“.

 

Nepaprastai įtaigiai ir jautriai griežusi violončelininkė Kornelija Kupšytė – jaunosios kartos solistė, kurios perspektyvumu neabejoja nei muzikos mėgėjai, nei profesionalai. Tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja, aktyviai dalyvaujanti žymiausių violončelininkų, tokių kaip David Geringas, Giovani Sollima, Bruno Cocset, Karine Georgian, Eleonora Testelec ir kt. meistriškumo kursuose. Korneliją galima išvysti aktyviai koncertuojančią tiek Lietuvos, tiek užsienio didžiosiose scenose.

 

Muzikos, vaizdo ir šviesų derinys paliko klausytojams itin stiprų įspūdį. Pirmą kartą Švč. Mergelės Marijos bažnyčios sienos „atgijo“: jas išjudino Vladimiro Šerstobojevo kurtos vaizdo projekcijos bei spalvos, kuriomis „žaidė“ šviesų dailininkas Algirdas Račkauskas.

 

Savo susižavėjimo ir patirtų įspūdžių neslėpė koncerte apsilankęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis paskelbė festivalio atidarymą, sveikino atlikėjus, o šiauliečius kvietė aktyviai lankytis kituose Velykų savaitę vyksiančiuose koncertuose.

 

Reprezentacinį miesto festivalį „Resurrexit“ finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Organizatorius – koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

 

Fotografijų autorius – Saulius Prapiestis.

 

Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ informacija

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis