Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Kovo 1 d. Ellai Fitzgerald – 100

Renginio data — 2017 m. kovo 1 d.

Renginio pradžia: 18:00 val.

Renginio vieta: Didžioji salė

Renginio organizatorius — Koncertinė įstaiga „SAULĖ“



Bilieto kaina:
10.00 - 15.00 €

Bilietus platina:


Šiemet sukanka 100 metų kai gimė Ella Fitzgerald.

 

Ella Jane Fitzgerald  gimė 1917 m. balandžio 25 d. – viena įtakingiausių XX a. džiazo muzikos vokalisčių. Ši atlikėja pelnė net 13 „Grammy“ apdovanojimų, taip pat buvo nominuota ir apdovanota Nacionaline menų premija – JAV prezidento  Ronald Reagan, ir Prezidento laisvės premija iš George H. W. Bush.

 

Paauglystėje Ella svojojo tapti garsia šokėja, tačiau metams bėgant ji vis labiau domėjosi dainavimu ir džiazo muzika. 1934 m. gavusi pasiūlymą sudalyvauti talentų atrankoje „Amateur Nights“ ji pasirinko  Haogy Carmichael dainą „Judy“, konkursą laimėjo, taip prasidėjo Ellos kaip daininkės karjera.

 

Karjeros pradžioje Ella Firzgerald koncertavo kartu su bigbendu ir tik po septynių metų dainavimo su grupe Ella ryžosi pradėti savo solo karjerą. Netrukus pasirodė keletas ypač išpopuliarėjusių jos kūrinių, įrašytų su Ink Spots, Louis Jordan ir the Delta Rhythm Boys. Ella Fitzgerald pasirodė ir keliuose televizijos šou laidose, taip ji susipažino su džiazo legendomis Louis Armstrong, Duke Ellington. Įrašė daug garsių džiazo baladžių ir tapo viena ryškiausių džiazo atlikėjų XX a.

 

1996 m. birželio 15 d., būdama 79 metų, atlikėja mirė Beverli Hilse.

 

Cecile Verny – tai pasaulio pilietė, kuri turi afrikietiškas šaknis, gyvena Vokietijoje ir tiesiog myli džiazą ir amerikietišką šio muzikinio stiliaus skambesį. Cecile yra išskirtinė būtent tuo, kad niekuomet nesimokė dainavimo, tačiau pati puikiai jaučiasi dainuodama įvairiausio muzikinio stiliaus muziką – pop, džiazą, bliusą, soul ar funk muziką.

 

1987 metais ji sukūrė muzikinį duetą, kuris virto į trio „Cecile Sings“, o dar vėliau ir į muzikinį kvartetą Cecile Verny Quartet (CVQ). Cecile nenuilsdama rašė muziką prancūzų ir anglų kalbomis, o kvartetas vis labiau populiarėjo. Per dvidešimt metų kvartetas aplankė įvairiausias pasaulio šalis ir miestus nuo Paryžiaus iki Nairobio, nuo Antibio iki Asmaros, nuo Pietų Afrikos iki Latvijos. Šis Cecile Verny kvartetas išleido aštuonis studijinius albumus, o vienas iš jų Vokietijos įrašų kritikų pripašintas kaip geriausiu. Atlikėja mėgsta ne tik dainuoti, bet ir gaminti bei siūti, o laisvu laiku nepamiršta ne tik savęs bet ir kitų – ji dirba savanore vietinėje ligoninėje su žmonėmis sergančiais AIDS. Net didžiausi muzikos apdovanojimai neužgožia nuoširdumo ir atsidavimo kiekvienam klausytojui bei žiūrovui.

 

Koncerte dalyvauja:

Šiaulių simfodžiazo orkestras (dirigentas Raitis Ašmanis)
Solistė Cécilė Verny (Vokietija)

 

Koncerto vedėjas – Viktoras Gerulaitis

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2018 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis