Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Edukacinio projekto „Muzikiniai rudenys” sceną papuošė jaunųjų Šiaulių miesto talentų atliekama muzika

 

Paskutinį rudens penktadienį Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė” miestiečius sukvietė į jau dvyliktą kartą vykstančio edukacinio projekto „Muzikiniai rudenys 2021” koncertą Šiauliuose. Renginio metu Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, „Juventos“ progimnazijos, 1-osios muzikos mokyklos ir Dainų muzikos mokyklos mokiniai turėjo galimybę groti vienoje scenoje kartu su profesionaliu orkestru „Camerata Solaris“. Pirmojoje koncerto dalyje skambėjo bendra orkestro bei Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis” muzikinė programa.

 

Lygiai prieš metus, dėl visą pasaulį užklupusios pandemijos, šis nepertraukiamai vykęs ciklas buvo atšauktas. Po nežinios kupino laikotarpio Šiaulių meno ir muzikos mokyklų auklėtiniai į sceną sugrįžo 2021-aisiais, sukurdami didžiulę šventę muzikos mylėtojams. „Jauniesiems atlikėjams šis projektas yra be galo svarbus ir reikšmingas. Jie turi galimybę pasirodyti scenoje su orkestru. Projekto nauda yra vienareikšmiškai didžiulė ir Šiaulių miestui, ir aplinkiniams miesteliams. Taip mes skatiname vaikus muzikuoti, konkuruoti, domėtis, klausytis ir mokytis vieniems iš kitų.  „Muzikinių rudenų” pagalba auga jaunoji muzikantų karta, kuri ateityje perims dabartinių profesionalų vairą. Auga ir klausytojų karta, kuri eis į koncertus. Kuo daugiau jaunų žmonių įsitrauks į muzikavimą, dalyvavimą mene tuo miestas ir mūsų šalis taps turtingesnė”, – įsitikinęs „Camerata Solaris“ meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis.

 

Pirmojoje renginio dalyje klausytojus džiugino miesto pasididžiavimo, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“, kartu su „Camerata Solaris“ atlikta programa. Šiai daliai dirigavo choro meno vadovas Remigijus Adomaitis, kuris pasidžiaugė projekto „Muzikiniai rudenys” unikalumu: „Tai ypatingas renginys. Jame didelis dėmesys skiriamas vaikams, muzikuojančiam jaunimui, sudarant gabiausiems fantastišką galimybę prisiliesti prie orkestro ir kartu atlikti muziką. Tai didžiulė mokykla, didžiulis džiaugsmas. Įsivaizduoju, kad kiekvienam jaunuoliui tai garbė ir įsimintinas įvykis visam gyvenimui”. Jis neslėpė ir jaudulio prieš pasirodymą. Pandeminiu laikotarpiu chorams repetuoti ypač sudėtinga. Kūriniai, kuriuos jie atliko, buvo išmokti nuotoliniu būdu. „Jeigu jauti muziką, atsakomybę už rezultatą, tas jaudulys niekada nedings. Jis galbūt keičiasi, vidinis jaudulys dabar yra dėl kitų dalykų. Anksčiau tai būdavo dėl išėjimo, sustojimo, dabar labiau dėl muzikinių, gilesnių dalykų. Nelabai žinau muzikų tarpe žmonių, kurie į sceną liptų be jokio jaudulio”, – emocijomis dalinosi R. Adomaitis.

 

Antrojoje koncerto dalyje žiūrovai turėjo unikalią galimybę išgirsti talentingiausių Šiaulių miesto muzikos ir meno mokyklų auklėtinių ir orkestro muzikavimą. Džiugino ypač stiprus mokinių pasiruošimas, kuriems padėjo jų nuostabūs mokytojai. „Šiauliuose dirba daug muzikos pedagogų, kurie pasišventę savo misijai – mokyti muzikos meno. Labai puikiai matosi su kokiu entuziazmu jie dirba”, – pasidžiaugė Maestro V. Čepinskis. Pedagogų ir jaunųjų muzikantų įdirbis buvo įvertintas ir gausiais susirinkusios publikos aplodismentais, kuri šiltais atsiliepimais dalinosi net ir socialinėje erdvėje. 

 

Edukacinis projektas „Muzikiniai rudenys 2021” jau aplankė Naująją Akmenę ir Šiaulius. Lapkričio 30 d. jis džiugins tauragiškius, o gruodžio 2 d. Pakruojo gyventojus. Kviečiame pasigrožėti akimirkomis iš koncerto Šiauliuose, kurias įamžino fotografai Artūras ir Dovydas Staponkai.

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis