Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Dvi dienas trukęs festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2021” šiauliečius žavėjo programos įvairove

Penktadienį ir šeštadienį Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ sukvietė miesto gimtadienį švenčiančius šiauliečius į Saulės Laikrodžio aikštę, kur jau dvyliktus metus iš eilės aidėjo tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2021” muzikos garsai. Muzikantai iš Prancūzijos, Švedijos, Latvijos ir Lietuvos sceną drebino meistriškais pasirodymais, kurie pavergė klausytojų širdis savo profesionalumu ir programos įvairove.

 

Pirmieji į sceną lipo nuolatiniai festivalio dalyviai, nepraleidę nė vieno festivalio per visą jo gyvavimo istoriją – Kauno bigbendas, kurie atliko džiazo muzikos ikonos Chick Corea muzikinę programą. Šiltai publikos sutiktas kolektyvas pasidžiaugė renginio unikalumu. „Kad toks miestas turi tokį festivalį, kuris akcentuoja bigbendinę džiazo muziką, tai čia visų bigbendo muzikantų svajonė. Mes tuo pasidžiaugiame kiekvienais metais. Tai išskirtinis dėmesys tokio pobūdžio ansambliui. Labai džiaugiuosi, kad tuo pasižymi būtent Šiauliai“, – pakalbintas įspūdžiais dalinosi Kauno bigbendo vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis.

 

Svečius iš Kauno scenoje keitė festivalio šeimininkai – Šiaulių bigbendas, kuris šiais metais koncertavo su trimitininku iš Švedijos – Lasse Lindgren. Fenomenalus ir pasauliniu mastu žinomas džiazo muzikantas publiką pavergė savo energija. Skambėjo legendinės grupės „ABBA“ dainos ir laiko įvertinti džiazo muzikos šedevrai. Įspūdingas pasirodymas publikos buvo įvertintas gausiais aplodismentais ir teigiamais atsiliepimais. Šiaulių bigbendui ir L. Lindgren teko grįžti į sceną bisui. Susižavėjimo publika, geru pasirodymu ir festivaliu neslėpė ir organizatorių pakalbintas Lasse: „Pirmyn! Labai geras dalykas, ką jūs darote vardan muzikos. Šiuo laikotarpiu, kuomet Korona paralyžiavo kultūrą visame pasaulyje, aš labai tikiuosi, kad mes pagaliau grįšime į normalų gyvenimą ir žmonės galės vėl lankytis koncertuose ir mėgautis gyva muzika. Tai yra be galo svarbu“.

 

Penktadienio programą užbaigė Latvijos radijo bigbendas su jaunosios kartos atlikėju – Chris Noah. Šis kolektyvas klausytojus nustebino kiek kitokiu skambesiu nei įprasta. Programą sudarė paties Chriso ir pasaulinio garso grupių – „Kings of Leon“, „Mumford and sons“, „The Kooks“, Bon Iver – kūriniai, aranžuoti bigbendui. Jaunatviškas pasirodymas puikiai tiko gražaus vakaro užbaigimui. Festivaliu pasidžiaugė ir pats solistas: „Smagu, kad organizatoriai publiką supažindina su gero stiliaus muzika, naujomis grupėmis ir suteikia jiems malonių įspūdžių ir geros nuotaikos, kadangi tai yra super smagus festivalis. Gera atmosfera patinka tiek publikai, tiek patiems muzikantams. Džiaugiuosi jog tokio tipo festivalis egzistuoja“.

 

Antrajai „Big Band Festival Šiauliai 2021” festivalio dienai startą davė jaunoji Šiaulių miesto pažiba – Romuvos gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“. Smagiai nusiteikęs jaunimas kartu su energijos nestokojančiu vadovu Romualdu Žukausku publiką išjudino nuotaikinga muzikine programa. Muzikantai grojo užtikrintai ir neslėpė gerų emocijų bei džiaugėsi šiltu publikos palaikymu. „Visi labai smagūs, visi labai džiaugsmingi, mes tiesiog gerai praleidome laiką scenoje. Pakili nuotaika visą laiką lydi mus, kadangi „Saulė“ labai gerai organizuoja viską. Labai džiaugiamės, kad mus kviečia groti kartu su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikantais“, – puikia festivalio atmosfera pasidžiaugė R. Žukauskas.

 

Jaunuosius šiauliečius scenoje pakeitė jaunimas iš Vilniaus – „Mood Sellers“. Balkaniški ritmai ir iš varinių dūdų besiveržianti energija užpildė Saulės Laikrodžio aikštę. Šėlstanti publika kiekvieną atlikėjų kūrinį palydėjo gausiais plojimais ir šūksniais, niekaip nenorėdami paleisti užkrečiamai smagia nuotaika pasižymėjusio kolektyvo nuo scenos. Gerų emocijų po pasirodymo neslėpė ir patys „Mood Sellers“ grupės nariai: „Jaučiamės puikiai! Labai gerai. Labai, labai gerai! Šiandien buvo karšta!“. Išties, karštis sklido ne tik nuo scenos, bet ir puikūs orai abi festivalio dienas lepino šiauliečius šiluma.

 

Grupės „Mood Sellers“ išjudintai publikai nurimti neleido ir po jų į sceną lipęs Klaipėdos džiazo orkestras su Violeta ir Viliumi Tarasovais. Žiūrovai kartu su atlikėjais dainavo visiems gerai žinomus solistų hitus: „Noriu lėkt“, „Tau ir man“, „Meilės reikia“ ir kt., kurie, akompanuojant bigbendo muzikantams, suskambėjo visiškai kitaip. Programą paįvairino ir gerai žinomi tradiciniai džiazo muzikos kūriniai. Po pasirodymo pakalbinti muzikantai neslėpė euforijos, kadangi koncertuoti su didele muzikantų grupe jiems yra didelis malonumas. „Su tokiais atlikėjais, kaip į karą – pats pirmas gali pirmoje eilėje eiti“, – savo komanda džiaugėsi Klaipėdos džiazo orkestro meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Sova. Jam antrino Vilius ir Violeta Tarasovai, kurie neslėpė, kad koncertavimas su tokiu stipriu užnugariu, kaip Klaipėdos džiazo orkestras, jiems yra didelė šventė, kuri galėtų tęstis nuolatos.

 

„Big Band Festival Šiauliai 2021” vainikavo svečiai iš Prancūzijos – „Radio Kaizman“. Itin charizmatiški, nuoširdūs ir talentingi atlikėjai pavergė susirinkusių klausytojų širdis bei užkūrė tikrą muzikos pasiutpolkę Saulės Laikrodžio aikštėje. Lyg šventiniai fejerverkai scenoje sproginėjanti prancūzų energija, bei ritminga muzika ne tik papuošė renginio programą, bet ir tapo įspūdingu finišu šių metų bigbendų festivalio tiesiojoje. „Radio Kaizman“ grupės nariai džiaugėsi puikia festivalio atmosfera ir negailėjo gražių žodžių Šiaulių miestu, kuriame lankėsi pirmą kartą, tačiau viešnagės metu spėjo apžiūrėti keletą jo lankytinų vietų.

 

Dvi dienos, kupinos kokybiško muzikinio turinio, šurmulio ir fantastiškų atlikėjų pasirodymų, buvo lydimos žiūrovų šypsenų, puikios atmosferos ir pozityvios energijos. Tai nuostabi dovana nuo tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2021” Šiaulių miestui, jo žmonėms ir miesto svečiams. Renginį organizuojanti Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ dėkoja visiems atėjusiems į koncertus, visai komandai, nuostabiems savanoriams ir šventės rėmėjams: Šiaulių miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, savaitraščiui „Etaplius“ ir portalui „Miesto naujienos“.

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis