Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 8 d. 17:00–18:30 Šiaulių bigbendas (Lietuva) ir vokalo grupė „Framest“ (Latvija). Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

 

Šiaulių bigbendas – jau 17 metų gyvuojantis profesionalus džiazo kolektyvas, aktyviai koncertuojantis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Parengė programas praktiškai su visais Lietuvos džiazo vokalistais – R. Ščiogolevaite, N. Malūnavičiūte, K. Svolkinaite, S. Jakubėnaite, I. Dirgėlaite, M. Liubinaite, R. Švilpaite, I. Jurgelevičiūte, V. Malinausku, S. Januška ir kt. Dalyvavo Rygos, Liepojos, Minsko džiazo festivaliuose. Yra nuolatinis Birštono džiazo festivalio dalyvis, gastroliavo Švedijoje.

 

2015 metais Šiaulių bigbendui pradėjo vadovauti Raitis Ašmanis (Latvija). Darbštus ir charizmatiškas dirigentas kartu su kolektyvu paruošė daugybę įvairiausių koncertinių programų: „Frank Sinatrai – 100!“ su vokalistu Daumants Kalninš (Latvija) bei Lindyhop.lt klubo šokėjais, „Ellai Fitzgerald – 100“ su vokaliste Cécilė Verny (Vokietija), programa su rokenrolo karaliumi Algirdu Šuminsku, programa „Lotynų Amerikos ritmai“ su solistais iš JAV (Bobby Chavez, Kostantin Jemelianov, Lawrence Gillespie) ir dainininke Aija Vītolina bei salsos šokėjais iš Latvijos, „Legendinės lietuviškos dainos“ su vokalistu Martynu Kavaliausku ir t. t.

 

Vos subūrus Šiaulių bigbendą, gimė idėja organizuoti tarptautinį bigbendų festivalį „Big Band Festival Šiauliai“, kuriame sudalyvavo daugybė profesionalių bigbendų ne tik iš Lietuvos, bet ir visos Europos bei Amerikos. Šiemet šiam festivaliui Šiaulių bigbendas ruošia ypač nuotaikingą programą su vokalo grupe „Framest“.

 

Vokalo grupė „Framest“ susibūrė 2005 m. Jos repertuaro amplitudė itin plati – nuo klasikos ir džiazo iki pop muzikos ir kitų muzikos žanrų. Kolektyvas atlieka originalias akapelos aranžuotes. Visa tai lėmė vietinį ir tarptautinį pripažinimą bei sėkmę. Nuo pat pradžių grupę sudarė jos įkūrėjas – aktyvus kompozitorius Jānis Ķirsis (baritonas) bei Mikus Abaroniņš (tenoras). 2010-aisiais prie grupės prisijungė Beāte Zviedre (sopranas), o 2013-aisiais Rūta Dūduma (altas).

 

2011-ieji grupei pasižymėjo bendradarbiavimu su „Grammy“ apdovanojimą pelniusiu Peter Eldridge. 2012-ųjų birželį jie ir vėl susitiko bendrame projekte Rygoje. 2013-aisiais vokalo grupė „Framest“ ne kartą koncertavo su bigbendu, džiazo trio ir pasirodė televizijoje. Tų pačių metų pabaigoje grupė sudalyvavo roko operoje „Lacplesis“, surengdama masinį 26 pasirodymų turą po Latviją. 2015-ųjų liepą grupė laimėjo Auksinį „Ward Swingle“ apdovanojimą džiazo kategorijoje ir sidabro diplomą klasikinės muzikos kategorijoje akapelos konkurse „Vokal Total“ (Graz, Austrija). Rugpjūtį dalyvavo „MDR MUSIKSOMMER“ festivalyje. 2015-ųjų rugsėjį grupė atstovavo Latviją tarptautinėje Kansai muzikos konferencijoje Kobė mieste, Japonijoje. 2016-ieji prasidėjo dalyvaujant nacionalinėje Eurovizijos atrankoje, kur grupė su daina „Ziemā” pateko į pusfinalį.

 

Gegužę „Framest“ pasirodė prestižiniame ir gerai visame pasaulyje žinomame Kanų kino festivalyje (Prancūzijoje), oficialiame Ukrainos delegacijos renginyje. 2017-ųjų birželį atliko keletą pasirodymų festivalyje Corale Internazionale „La Fabbrica del Canto“ Milane, Italijoje. Birželį grupė pasirodė 9-ąjame „Csiki“ džiazo festivalyje Rumunijoje. Spalį atliko daugiau nei 10 pasirodymų keliuose Taivano miestuose „Taiwan International Vocal Festival“ metu. 2018-ųjų vasarį „Framest“ pasirodė keliuose sporto renginių atidarymuose „PyeongChang 2018“ Olimpinėse ir Parolimpinėse žiemos žaidynėse.

 

Kovą su Latvijos radijo bigbendu dalyvavo „Beat the Rhythm of Tommorow. Jazzy Baltic Freedom“ Vilniuje, Lietuvoje, o gegužę pasirodė Taline, Estijoje. Liepą „Framest“ pasirodė „Laima Vaikule JŪRMALA RANDEVU 2018“ festivalyje, kuris vyko „Dzintari“ koncertų salėje, Latvijoje. Rugpjūtį atliko solo partijas, kuriant Leonard Bernstein projektą „Mišios“ Tryre, Vokietijoje. Gruodį „Framest“ ir Liepojos simfoninis orkestras surengė koncertą „Winter Jazz“ Liepojos koncertų salėje „Great Amber“, Latvijoje.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis