Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 7 d. 23:00–00:00 ir birželio 8 d. 22:00-00:00 DJs Iduba & Mantas Ri (Jazz/ Soul/ Funk/ Estradinės melodijos)

 

DJs Iduba ir Mantas Ri yra analoginio garso mylėtojai bei vinilo traškesio puoselėtojai iš saulės miesto. Jau ne vienerius metus kartu skleidžia pozityvias vibracijas ir mažuose vakarėliuose, ir muzikiniuose underground festivaliuose.

 

Pirmoji pažintis su plokštelėmis prasidėjo dar vaikystėje ir paauglystėje, 90-taisiais eksperimentuojant su sovietiniais tėvų patefonais ir „Melodijos” plokštelėmis. Turbūt nuo tada ir prasidėjo „savojo garso” ieškojimas, o tuo pačiu – tai buvo būdas maištauti prieš radijo ir televizijos eteriu transliuojamą masinės kultūros produkciją.

 

2004-2005 „Erasmus” studijų metais Belgijoje, Idubos mentorius buvo vienas vietinių DJ‘ų, vardu Panoptica, dirbęs radijo stotyje „Equinox FM”. Jis tiek radijo eterio metu, tiek vakarėliuose grodavo elektroninę šokių muziką, paįvairinindamas ją regio, džiazo, operos ir kitokiais eklektikos motyvais. Tai buvo pirmasis mokytojas, kuris davė pačiupinėti tikrus profesionalius patefonus, supažindino su paprasčiausia dviejų plokštelių garso suvedimo technika. Vėliau ši technika buvo tobulinama savarankiškai – eksperimentuojant bei stebint didesnes ir garsesnes DJ žvaigždes.

 

Pramokęs šio amato, Iduba galėjo šviesti ir mokyti kitus. Taip likimas vėliau ir suvedė su Mantas Ri – meilė panašiai muzikai bei analoginiam garsui.

 

Iš pradžių rinko ir grojo tik Reggae, Dub, Dancehall ir Hip-hop įrašus. Tačiau bėgant metams plėtėsi ir muzikos žanrų pažinimo bei renkamų plokštelių diapazonas. Dabar namų lentynos prigrūstos įvairiausių muzikos žanrų įrašų: Funk, Soul, Disco, Italo Disco, Synth-pop, Balkano, Experimental, Indie, Jazz, Electronic ir kt.

 

Kiekvienam pasirodymui parenkami įrašai yra tarsi alternatyva Pop muzikai. Kita vertus, nevengiama dalintis ir daugiau žinomais kūriniais, kurie kuria laisvą ir neįpareigojančią atmosferą.

 

Kiekvieną kartą grojama tik iš vinilinių plokštelių ir patefonų. Žodis „gyvai“ čia visai tinka. Abu plokštelių sukiotojai džiaugiasi, jei nors vienas žmogus vakarėlyje šoka. Tada atsiperka viskas – ilgas muzikos paieškos procesas ir pasiruošimas.

 

Tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2019“ gerbėjams paruošta Jazz Fusion, Soul, Funk ir World muzikos vinilų selekcija, tad DJs Iduba ir Mantas Ri lauks visų šokėjų ir geros muzikos mylėtojų.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis