Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 7 d. 21:30–23:00 Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir Jurgis Brūzga, Neringa Nekrašiūtė bei akordeonistas Andrius Balachovičius (Lietuva). Vadovas ir dirigentas – kapitonas Ričardas Čiupkovas.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas koncertuoja įvairiausioms auditorijoms tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Bigbendo muzikantai yra pasirodę Airijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Estijoje, Latvijoje, Suomijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Belgijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Turkijoje, Afganistane ir JAV.

 

Kolektyvas yra įsikūręs Vilniuje, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe. Savo muzika džiugina karinius ir visuomeninius renginius. Koncertuoja mokyklose, miestų aikštėse, koncertų salėse, muzikos festivaliuose. Kai to reikalauja koncertų specifika, pasirodo mažesnės KASP bigbendo muzikantų grupės – JAZZ Combo ir diksilendas.

 

Įdomi ir KASP bigbendo įkūrimo istorija. Jis − pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas, susikūręs 1991 m., po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje. Oficialia orkestro įkūrimo data laikoma 1991 m. balandžio 29 d. KASP bigbendo kolektyvas 1992 m. Prancūzijoje vykusiame karinių orkestrų festivalyje pirmasis reprezentavo Lietuvos kariuomenę po Nepriklausomybės atkūrimo. Orkestras 2008 m. pervadintas į KASP bigbendą, kuris 2016 m. atšventė savo kūrybinės veiklos 25-metį. Kolektyvo diskografijoje 3 kompaktinės plokštelės.

 

KASP bigbendas yra daugkartinis Klaipėdos pilies džiazo bei Šiaulių bigbendų festivalio dalyvis. 2013 m. koncertavo Lietuvos pirmininkavimo ES renginiuose Vilniuje bei Briuselyje. Kad ir kur koncertuotų Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, jis kalba tarptautine muzikos kalba, puoselėdamas kultūrines vertybes ir keldamas Lietuvos kariuomenės prestižą.

 

Jurgis Brūzga – Lietuvos dainininkas, džiazo atlikėjas, kolektyvo „Jazz Island“ narys. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė džiazo vokalo specialybę, taip pat muzikos pedagogikos studijas. Ilgą laiką buvo žymių užsienio atlikėjų dainų koverių atlikėjas, vėliau nusprendė eiti savo kūrybos keliu. 2017 m. gegužę pristatė pirmąjį savo albumą „175“. 2018 m. dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, kurioje atlikėjas pristatė dainą „4 Love“. Su šia daina finale užėmė 2 vietą. 2019 m. dar kartą išbandė savo jėgas nacionalinėje ,,Eurovizijos“ atrankoje ir nukeliavo iki finalo. Jurgis Brūzga tarnavo savanoriu Lietuvos kariuomenėje (seržantas specialistas). Šiuo metu jis koncertuoja kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu. Dainuoja džiazą ir populiariają muziką, dalyvauja šventiniuose koncertuose.

 

Neringa Nekrašiūtė – dainininkė, kino bei teatro aktorė, grupės „La Forza“ narė. Muzikinę karjerą pradėjo būdama vos šešrių metų. 2008 m. baigė aktoriaus meistriškumo bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovė prof. Algė Savickaitė). Tais pačiais metais pradėjo dirbti Nacionaliniame Kauno dramos teatre. 2010 m. įgijo teatro pedagogikos magistro diplomą (prof. A. Savickaitė).  Aktorė yra nusifilmavusi ne viename seriale bei kino filme. Neringa taip pat dalyvavo įvairuose muzikiniuose projektuose: „Muzikinis iššūkis“, „Dainuok mano dainą“, „Muzikinė kaukė“, „Auksinis balsas“. Dešimt metų atidavusi muzikai, Neringa ją įsimylėjo iš naujo bei savo gerbėjams praėjusiais metais padovanojo naują dainą „Glauskis“ bei šios dainos vaizdo klipą.

 

Andrius Balachovičius – akordeonistas mokytis muzikos pradėjo Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje. Vėliau studijas tęsė Vilniaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Andrius aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje. Taip pat yra akordeonų kvinteto „Modus“ primarijus. Su ansambliu ne tik koncertuoja, bet ir sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose. Šiuo metu su kvintetu „Modus“ ruošia išleisti savo geriausiai atliktų kūrinių kompaktinę plokštelę. Be viso to, dirba pedagoginį darbą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje bei aktyviai koncertuoja su įvairiais ansambliais.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis