Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 7 d. 19:45–21:15 Latvijos radijo bigbendas ir geriausių Latvijos būgnininkų grupė „Buddy Rich Tribute“ (Latvija). Meno vadovas ir dirigentas Karlis Vanags.

 

Latvijos radijo bigbendas – tai 1966 metais įkurtas bei 2012 (po 16 metų pertraukos) atkurtas ir itin reikšmingą vietą Latvijos džiazo istorijoje užimantis bigbendas. Nuo 2012 metų kolektyvas koncertavo su daugybe džiazo muzikos žvaigždžių: James Morrison, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Allan Harris, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha, Ruthie Foster, Diane Schuur ir kt. Nepaprastas ir išskirtinis Latvijos radijo bigbendo skambesys neabejotinai bus nepamirštamas ir nepakeičiamas kiekvienam, kuris vertina aukštos kokybės muziką ir profesionalius atlikėjus. Šiuolaikinės muzikos atlikimas su Latvijos Radijo bigbendu suteikia pasitenkinimą kiekvienam muzikos gurmanui.

 

Trys geriausi Latvijos būgnininkai – Artis Orubs, Andris Buikis ir Kaspars Kurdeko – susibūrė į grupę „Buddy Rich Tribute“. Buddy Rich buvo vadinamas geriausiu visų laikų džiazo būgnininku. Jo, kaip būgnininko, karjera prasidėjo būnant vos pusantrų metų ir tęsėsi net septynis dešimtmečius iki pat jo mirties (1987 m.). Gabus iš prigimties Buddy niekada nelankė grojimo pamokų, o jo vienintelė praktika buvo – gyvas atlikimas koncertuose.

 

Artis Orubs – būgnininkas, prodiuseris. Dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse Utrechte ir Amsterdame, buvo nominuotas bei apdovanotas įvairiausiuose konkursuose. Nuo 2011 metų dirba mušamųjų instrumentų ir ansamblio mokytoju Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje, džiazo katedroje.

 

Andris Buikis – būgnininkas, kuris pradėjo mokykloje mokytis gitaros specialybės, bet vėliau pasirinko kitą instrumentą – būgnus. 2002 metais gavo Berklio muzikos koledžo stipendiją, tačiau ribotos finansinės galimybės neleido ten studijuoti. Po vidurinės mokyklos baigimo Andris buvo daugiausiai susidomėjimo sulaukiantis būgninkas Latvijoje. 2009 metais išvyko į Amsterdamą, ten baigė konservatoriją ir įgijo džiazo būgnininko specialybę. Amsterdame grojo su daugeliu olandų džiazo atlikėjų (Harmen Fraanje, Clemens van der Feen ir kt.). Jis vis dar groja su tarptautinėmis šiuolaikinio džiazo grupėmis „The Brag Pack” ir „K Trio”.

 

Kaspars Kurdeko – būgnininkas ir kompozitorius, aktyviai koncertuojantis visame pasaulyje: JAV, Pietų Korėja, Švedija, Portugalija, Olandija ir kt. Jo būgnų mušimo stilius susipina su savotišku džiazo stiliumi ir eksperimentiniais bandymais, ieškant garsų bei įvairių improvizacijos formų.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2021 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis