Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 11 d. 19:15–20:15 Šiaulių bigbendas (Lietuva), solistė Juwana Jenkins (JAV). Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

 

Šiaulių bigbendas, įgijęs profesionalaus džiazo orkestro statusą, jau 20 metų kelia sau ambicingus tikslus. Kolektyvas parengė programas beveik su visais Lietuvos džiazo vokalistais ir atlikėjais. Dalyvavo Rygos, Liepojos, Minsko džiazo festivaliuose, yra nuolatinis Birštono džiazo festivalio dalyvis.

2015 metais Šiaulių bigbendui pradėjo vadovauti Raitis Ašmanis (Latvija). Darbštus ir charizmatiškas dirigentas kartu su kolektyvu paruošė daugybę įvairiausių koncertinių programų: „Frankui Sinatrai – 100!“ su vokalistu Daumants Kalniņš (Latvija) ir „Lindyhop.lt“ klubo šokėjais; „Ellai Fitzgerald – 100“ su vokaliste Cécile Verny (Vokietija); „Legendinės lietuviškos dainos“ su vokalistu Martynu Kavaliausku; „Lotynų Amerikos ritmai“ su Bobby Chavez, Konstantin Jemeljanov, Lawrence Gillespie (JAV), dainininke Aija Vitolina (Latvija) ir salsos šokėjais; muzikines programas su rokenrolo karaliumi Algirdu Šuminsku, profesionaliu bliuzo atlikėju Ismo Haavisto (Suomija) bei daugybę kitų pasirodymų. Unikalu tai, kad Šiaulių bigbendas, susijungęs su Šiaulių kameriniu orkestru, tampa vieninteliu Lietuvoje simfodžiazo kolektyvu.

Vos subūrus Šiaulių bigbendą, gimė idėja organizuoti tarptautinį festivalį „Big Band Festival Šiauliai“. Jame dalyvavo daugybė profesionalių bigbendų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš visos Europos, Amerikos. Kasmet šiam festivaliui jo šeimininkas – Šiaulių bigbendas – parengia vis naują programą su atlikėju iš užsienio. Šiais metais scenoje skambės stipraus balso savininkės Juwanos Jenkins iš JAV vokalas. Bliuzo ir fanko atlikėja garsi savo ugningais pasirodymais, kupinais pakilios nuotaikos užtaiso. Per visą savo muzikinę karjerą džiugino JAV, Europos ir Azijos klausytojus. Šiuo metu solistė eksperimentuoja su naujais muzikos žanrais ir kryptimis, tyrinėdama ne tik senosios mokyklos, bet ir roko bei hiphopo įkvėptus ritmus.

www.saule.lt/siauliu-bigbendas-siauliai-big-band

www.facebook.com/siauliaibigband

www.juwanajenkins.com

www.facebook.com/JuwanaJenkins

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2023 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis