Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 11 d. 18:00–19:00 Lahti bigbendas, trimitininkas Kalevi Louhivuori (Suomija). Meno vadovas ir dirigentas Erno Tiittanen.

Lahti bigbendas – 1984 metais įkurtas kolektyvas, kuris, vadovaujamas Martti Peippo, pradėjo muzikuoti nuo autentiškų 1930-ųjų ir 1940-ųjų svingo garsų. XXI amžiuje bigbendas pasirinko naują muzikos kryptį ir pasirodė su žinomais Suomijos pramogų verslo atlikėjais. Dabartinis kolektyvo meno vadovas Erno Tiittanenas (dar žinomas kaip Ernio Arricone) yra geidžiamiausias aranžuotojas, glaudžiai bendradarbiavęs su žymiausiais Suomijos bigbendais.

Lahti bigbendas – pusiau profesionalus kolektyvas, kurio sudėtyje groja ne tik profesionalūs instrumentalistai, bet ir muzikos pedagogai bei studentai. Pastaraisiais metais bigbendas savo teminius koncertus skyrė Whitney Houston, Stevie Wonderio, Michelio Legrando ir Louiso Armstrongo muzikai. Erno Tiittaneno parašytas naujas Armstrongo aranžuočių rinkinys išpopuliarėjo ir buvo atliekamas net keleto suomių bigbendų visoje šalyje kartu su solistu Kalevi Louhivuori.

Kalevi Louhivuori – vienas labiausiai tarptautiniu mastu pripažintų, daug apdovanojimų pelniusių ir gerai žinomų Suomijos trimitininkų, kuris vertinamas dėl savo brandaus ir savito skambesio. Bėgant metams Kalevi save išbandė grupės lyderio, kompozitoriaus bei muzikanto rolėse. Jis yra įkūręs grupes: „Sun Trio“, „Kalevi Louhivuori Quintet“, „Free Fall Collective“, „The Northern Governors“. Be savų kolektyvų Louhivuori muzikuoja ir kitose grupėse, muzikiniuose projektuose bei nuo 2007 m. vadovauja „Free Fall“ klubui.

L. Armstrongo muzika trimitininkas K. Louhivuori susižavėjo būdamas vos 13 metų. Maždaug tuo pačiu metu, kada jo transkripcijų sąraše buvo ir Milesas Davisas. Atlikdamas šį repertuarą įvairiapusis muzikantas klausytojus džiugina ne tik savo kaip instrumentalisto, bet ir vokaliniais sugebėjimais. Atlikėjas dirba ir generaliniu direktoriumi šeimos įkurtoje įmonėje (www.careus.fi), kuri kuria modernius belaidžius muzikos instrumentus, naudojamus sveikatos priežiūroje ir reabilitacijoje. Jis taip pat yra profesionalus disko golfo žaidėjas, linksminęs pasaulį savo „Aceman Tutorials“.

www.lahtibigband.fi

www.facebook.com/lahtibigband

www.jklmusic.fi

www.facebook.com/kalevi.louhivuori

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2023 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis