Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 11 d. 17.00–17.45 Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ (Lietuva). Meno vadovas ir dirigentas Romualdas Žukauskas.

Šiaulių Romuvos gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ susikūrė 2011 metais. Nuo pat jo įkūrimo kolektyvui vadovauja ilgametis muzikos mokytojas Romualdas Žukauskas. Orkestro vadovo darbą su jaunimu ir neišblėstančią energiją įvertino ir gimtasis Šiaulių miestas – 2019 metais, mokytojo dienos proga, R. Žukauskas pripažintas Šiaulių miesto Metų Mokytoju.

Šiuo metu kolektyvą vienija iki 30 įvairaus amžiaus muzikantų, kurių dauguma nesimokė muzikos mokykloje ir anksčiau neturėjo nieko bendro su pučiamaisiais instrumentais. Todėl su muzikiniu raštu ir muzikos subtilybėmis didžioji dalis atlikėjų supažindinami būtent orkestro pamokose.

Kolektyvo programa labai plati ir įvairiapusė, tačiau daugiausiai ją sudaro lietuvių ir užsienio kūrėjų džiazo stiliaus kompozicijos. Nevengiama ir akademinių kūrinių. Būtent dėl gausios džiazinės programos orkestras išsiskiria iš kitų moksleivių orkestrų ir yra kviečiamas dalyvauti įvairiuose renginiuose bei koncertuose.

Orkestras nuolat kelia savo meninį lygį kasmet vasarą rengiamose kūrybinėse stovyklose, dalyvauja Lietuvos moksleivių dainų šventėse, koncertuoja kartu su Šiaulių ir kitų miestų profesionaliais orkestrais, taip pat rengia pučiamųjų muzikos vakarus – koncertus. Neseniai atšventė ir savo 10-tąjį jubiliejų. Yra nuolatinis „Big Band Festival Šiauliai“, „Gatvės muzikos dienos“ renginių dalyvis. Orkestro pasirodymai koncertuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose bei konkursuose sulaukia nemažai dėmesio ir teigiamų įvertinimų. Vienas naujausių laimėjimų – 2022 m. balandžio mėnesį pelnytas pripažinimas iš Europos džiazo žvaigždžių. Europos bigbendų čempionate Liuksemburge tarptautinė komisija džiazo orkestrui „Romuva“ skyrė pirmąjį Europos prizą.

www.facebook.com/orkestras.romuva

 

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2023 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis