Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

Birželio 10 d. 21:00–22:00 Jelgavos bigbendas, solistė Evilena Protektore (Latvija). Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

 

Jelgavos bigbendas profesionalių muzikantų kolektyvas, savo istoriją ir tradicijas puoselėjantis nuo 1990 m. Nuo pat įkūrimo dienos orkestro meno vadovas ir dirigentas yra Raitis Ašmanis. Jo vadovaujamas bigbendas dažniausiai atlieka džiazo muzikos standartus bei populiariąją Latvijos ir užsienio kompozitorių muziką.

Per bigbendo gyvavimo metus koncertuodami išmaišė praktiškai visą Latviją. Pasirodymus surengė Lietuvoje, Estijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Italijoje, Čekijoje, Nyderlanduose, Meksikoje, Amerikoje, Brazilijoje ir Peru. Kolektyvas pelnė prizines vietas Vokietijos, Čekijos ir Nyderlandų džiazo konkursuose. Pasirodė įvairiuose televizijos muzikiniuose projektuose.

Parengė bendras programas su ryškiausiomis Latvijos džiazo ir populiariosios muzikos žvaigždėmis: Raimonds Pauls, Raimonds Ozols, Inga Bērziņa, Olga Pīrāgs, Intars Busulis, Marija Naumova, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, vokaline grupe „Framest“, Laimis Rācenājs, Nic Gothamas, Daumantas Kalniņš ir kt. 2007 m. įrašė debiutinį albumą su įvairiais Latvijos atlikėjais, o 2020-aisiais išleido albumą, kuriame skamba Raimondo Paulo kūriniai ir latvių liaudies dainų melodijos, aranžuotos pasaulinio garso kompozitoriaus iš JAV Michaelio Abene.

Šių metų festivalyje Jelgavos bigbendas pasirodys kartu su džiazo dainininke Evilena Protektore. Gimtojoje Latvijoje puikiai žinoma vokalistė ne naujokė džiazo scenoje. Studijas baigė Latvijos muzikos akademijos Džiazo katedroje, kur šiuo metu dirba dėstytoja. Krimto mokslus Italijoje ir Vokietijoje. 2016 m. gavo Nic Gotham prizą už indėlį į džiazo muziką ir džiazo gyvenimą Latvijoje. Dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, projektuose. Be muzikinės veiklos, ji taip pat yra vienintelio Latvijos internetinio žurnalo apie džiazą „JAZZin.lv“ kūrėja ir redaktorė.

www.facebook.com/BigBandJelgava

www.evilena.lv

www.facebook.com/evilenaprotektore

  • Informacija 8 656 17 671

    © 2023 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis