Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

XII-ojo tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso uždarymo koncertas „LINKSMASIS AKORDEONAS“

Renginio data — 2018 m. lapkričio 10 d.

Renginio pradžia: 16:00 val.

Renginio vieta: Didžioji salė

Renginio organizatorius — Koncertinė įstaiga „SAULĖ“Bilieto kaina:
2.00 - 3.00 €

Bilietus platina:


Tarptautinis akordeono muzikos festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“ Šiaulių mieste ir apskrityje rengiamas jau dvyliktą kartą. Tai tradiciniu tapęs ir Šiaulių miestą reprezentuojantis renginys. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija šį festivalį organizuoja nuo 1997 m. kas antri metai.

 

Festivaliuose skamba įvairių tautų, įvairių epochų, įvairių žanrų muzika, kurią atlieka solistai, įvairios sudėties ansambliai, orkestrai, chorai. Kuriant festivalio programas bendradarbiaujama su miesto ir šalies meniniais kolektyvais, kitų šalių atlikėjais. Organizuojamuose konkursuose sulaukiama jaunųjų atlikėjų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių. Vertinimo komisijoje dirba žinomi šių šalių pedagogai ir atlikėjai.

 

Šiais metais tarptautinis festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“ skamba jau dvyliktą kartą. Jis tęsiasi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

 

Lapkričio 10 dieną vyks festivalio baigiamasis koncertas. Koncerto I dalis – tai kolektyvo „Folk in Jazz“ pasirodymas.

 

Koncerto II dalyje dalyvaus konkurso laureatai ir svečiai, akordeonų kvintetas „Mozaika“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinių, absolventų ir Šiaulių miesto akordeono mokytojų akordeonų orkestras, Šiaulių kultūros centro choreografijos  studija „Aušrelė“.

 

Kviečiame šiauliečius ir miesto svečius kartu paklausyti nuotaikingos akordeono muzikos.

„Folk in Jazz“
DALIA DĖDINSKAITĖ, smuikas (Lietuva/Austrija)
GLEB PYŠNIAK, violončelė (Lietuva)
EVELINA PABARČIŪTĖ, vokalas (Belgija/Lietuva)
TADAS MOTIEČIUS, akordeonas (Lietuva)

 

„Folkloro džiazas – lietuviškos liaudies dainos džiaze ir klasikoje“ – tai projektas, jungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikos tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Programa, sudaryta iš 12 dainų, pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos liaudies muziką. Dainos improvizacijos bus atliekamos derinant klasikinės muzikos ir džiazo stilius bei formas. Specialiai šiam projektui kuriamos aranžuotės ir improvizacijos, tačiau muzikai siekia išlaikyti originalią dainų prasminę formą bei harmoniją. Programoje skleisis spontaniška ir subtili muzikos interpretacija. Ją kurs vieni ryškiausių naujosios kartos Lietuvos muzikų: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, vokalistė Ugnė Bakanauskaitė ir akordeonininkas Tadas Motiečius.

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2019 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis