Koncertų salė „SAULĖ“
Koncertinė įstaiga „SAULĖ“

55-metį minintis Šiaulių pučiamųjų orkestras gerbėjams dovanojo išskirtinę muzikinę programą

fotografai Artūras Staponkus ir Kamilė Mušauskienė

Šiais metais Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) mini 55 metų sukaktį. Sekmadienio popietę Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ klausytojus sukvietė į Šiaulių kultūros centro Kamerinę salę, kur kartu su orkestru į sceną lipo pianistė Medeinė Mickevičiūtė, saksofonininkas Gediminas Brūzga ir kanklių trio „Aušrinė“ (Regina Marozienė, Regina Vaišnorienė, Lora Andriuškienė). Žiūrovai turėjo galimybę pasimėgauti visiškai nauja orkestro koncertine programa. Kai kurie iš kūrinių Lietuvoje skambėjo galimai pirmą kartą. Klausytojų gretose buvo galima išvysti ne tik ištikimiausius orkestro gerbėjus, miesto svečius, muzikos mokytojus, bet ir buvusį Šiaulių pučiamųjų orkestro eufonininką Ivaną Gaidukovą, kuris su orkestru praleido 50 kūrybinių metų.

 

Per ilgus kolektyvo gyvavimo metus Šiaulių pučiamųjų orkestras pasirodė daugybėje koncertų, konkursų ir festivalių. Gastroliavo Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Olandijoje. Į sceną lipo su žinomais ir daug pasiekusiais solistais ir kolektyvais. Su kai kuriais jų užsimezgė prasmingos ir ilgametės draugystės ruošiant muzikinius projektus. „Kiekviena naujai parengta programa yra pasiekimas ir tam tikras laimėjimas. Ruošdami jas auginame orkestro lygį, tuo pačiu artistai tobulina savo įgūdžius. Stengiamės, kad programos būtų kuo įvairesnės ir profesionalesnės, o susitikimai su klausytojais kuo įsimintinesni. Kuomet nuvykstame į mažesnį miestelį, kuriame nesame groję, po pasirodymo prieina klausytojai pabendrauti, žada apsilankyti kituose mūsų koncertuose. Toks grįžtamasis ryšys motyvuoja“, – džiaugiasi Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, kuris orkestrui vadovauja nuo 2016 m.

 

Ypatingos ne tik kolektyvo ruošiamos programos, bet ir pats orkestras, kuris vienija 30 vyrų ir 1 moters kompaniją. „Visi nariai yra kaip šeima, o orkestras kaip gyvas organizmas. Jame ne tik sprendžiame darbinius klausimus, muzikuojame, bet ir vieni su kitais dalinamės gyvenimiškomis akimirkomis, palaikome vieni kitus. Neišvengiamai kyla visokių emocijų – tiek juoko ir džiaugsmo, tiek pykčių“, – neslepia orkestro dirigentas Gediminas Brūzga, kuris teigia, kad su Šiaulių pučiamųjų orkestru užaugo kaip žmogus, muzikantas, dirigentas. Nors laikyti batutą yra nemaža atsakomybė ir iššūkis, jis džiaugiasi kiekviena akimirka, kada stovi prie kolektyvo vairo. „Kiekvienas rankos mostas atneša vis daugiau patirties, su kuria jaučiuosi vis labiau pasitikintis ir užtikrintas savimi. Visgi saksofonu groju daugiau metų nei diriguoju, tad po repeticijos, padėjęs batutą, visada mielai į rankas imu savo instrumentą. Nepagroti prilygsta kasdienio malonaus ritualo neatlikimui“, – pasakoja Gediminas, kurio saksofono garsai skambėjo ciklo koncerte.

 

Orkestras ne tik koncertuoja šiauliečiams per Valstybines šventes ar pristatydami naujas programas. Artistai dažnai gastroliuoja ir po įvairiausius miestus, kur patiria tiek malonių akimirkų, tiek ir neplanuotų nutikimų. „Prisiminiau kaip pernai dalyvavome Plungės dūdų festivalyje. Po visų eisenų vakarinis koncertas vyko naujai sutvarkytoje Babrungo slėnio estradoje. Grojome pusvalandžio trukmės programą. Prasidėjus paskutiniam mūsų kūriniui užėjo tokia staigi, netikėta ir stipri audra, kad su lietumi nupūtė mūsų natas, stovus, net solistas Juozas vos išsilaikė ant kojų. Nebuvo įmanoma tęsti pasirodymo, nepadėjo net scenos stogas“, – vieną iš nuotykių prisiminė jaunosios kartos dirigentas Gediminas. Tuo pačiu Šiaulių pučiamųjų orkestro kolektyvui palinkėjo tvirtai ir užtikrintai stovėti scenoje, o užklupus audrai, ją nuo scenos nupūsti patiems orkestro artistams, o ne gamtos stichijai juos.

 

Kviečiame pasigrožėti vakar vykusio koncerto „Šiaulių pučiamųjų orkestrui 55-eri“ akimirkomis.

 

  • Informacija (8 41) 423 424
    © 2022 Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
    Sprendimas: Elektroninės Vizijos | Architektūra: D.Urlakis